U19 sahala proti Hodonínu po remíze!

V tabulce třetí tým tabulky Hodonín sehrál v dorostenecké divizi s našimi staršími dorostenci velmi napínavý zápas, ve kterém si nakonec připsal vítězství.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - FK HODONÍN  2:3  (1:0)

Sestava: Batelka – Blažíček ( 67. Titauer ), Klouda ( 57. Klement ), Pelikán Požár – Žák, Zažímal, Srnský ( 76. Zrůst ), Pöndl – Viliš, Hartl

Branky : 10. Pöndl, 75. Viliš – 47. Kurial, 57.,84 Křižka

Kvalitní utkání, ve kterém jsme sahali po bodovém zisku a neměli k němu daleko. Soupeř ovšem zejména ve druhém poločase předvedl svoji kvalitu a dokázal zvítězit, ovšem narozdíl od podzimního zápasu, musel o vítězství velmi tvrdě bojovat až do úplného konce. Vyšel nám vstup do zápasu, což vyústilo v šanci Pöndla. Za několik minut hostující brankář jen s obtížemi vyrážel střelu Kloudy na rohový kop. V 10. minutě jsme se dostali do zaslouženého vedení, když Pöndl hlavou dorazil střelu Viliše – 1:0. Vedení mohlo být za pár minut ještě vyšší, ovšem střelu Pöndla po ukázkovém protiútoku a přenesení hry zastavilo břevno. Hosté v prvním poločase hrozili zejména z výborně zahrávaných standardních situací a několikrát vytvořili v domácím „vápně“ nebezpečné situace. Přesto první poločas z větší části patřil nám a vedení bylo zasloužené.

Do druhého poločasu hosté vstoupili velmi dobře, když se jim podařilo střídání a nový hráč Kurial po krátkém pobytu na hřišti dorazil zblokovanou střelu – 1:1. Za dvě minuty jsme mohli jít do vedení, ovšem Blažíčkovu gólovou hlavičku po rohovém kopu dokázal hostující brankář vyrazit. Navíc za několik minut po rychlém protiútoku Kurial perfektně našel Křižku a hosté vedli – 1:2. Hosté byli v tomto průběhu lepší a mohli své vedení navýšit, když po zbytečném faulu domácích kopali penaltu, ovšem Batelka ji zneškodnil stejně, jako následující samostatný únik. Povedlo se nám vyrovnat v 75. minutě, když Viliš výborně vyřešil rychlý brejk po Žákově přihrávce a skóroval do prázdné brány – 2:2. Náš dobrý výkon ovšem nakonec bod nepřinesl, když opět po Kurialově přihrávce se šest minut před koncem znovu prosadil Křižka – 2:3. V závěru jsme hosty tlačili, ale ti prokázali svoji vyspělost a dokázali svoje vedení ubránit.