U19 rozhodla po změně stran! - Starší dorost U19 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

U19 rozhodla po změně stran!

V neděli 7.6. odehrála  U19 své první přípravné utkání na sezonu 2020/21. Na domácí umělce jsme přivítali krajského rivala z H. Brodu.

FC ŽĎAS - Slovan H. Brod   3:1 (1:1)

Po Koronavirové pauze jsme začali trénovat v novém složení ( ročníky 2002,2003) od 25.5. Zaměřeni jsme na kondiční přípravu. Z plného tréninku jsme absolvovali i první přípravné utkání. Jsme spokojeni, jak kluci k utkání přistoupili. Samozřejmě je tam ještě mnoho věcí na kterých chceme pracovat.

Utkání začalo mírným náporem hostujícího mužstva.  Nedařilo se nám dostat na delší dobu míč pod kontrolu, čehož soupeř využil k několika slibným šancím. My jsme postupem času hru zpřesnili. Začala se nám dařit kombinace a přechodová útočná fáze. Poprvé jsme zahrozili v 14.minutě, kdy se do velké šance dostal Požár, bohužel hostujícího brankaře nepřekonal. Brankou neskončily ani Novotného a  Přibylovy střely z dálky. A tak trestal soupeř .Po nedůrazném souboji u pomezní čáry přišel centr do našeho pokutového území a důrazný soupeř šel do vedení 0:1. Branka nás nijak nerozhodila. I nadále jsme se snažili o kombinační hru. V 38. minutě jsme se po rychlé akci dočkali zásluhou Požára i my 1:1.

Do druhého poločasu jsme prostřídali  většinu hráčů, ale na naší hru to nemělo zásadní vliv. V 48. minutě jsme se radovali podruhé. Po přímém kopu se nejlépe v pokutovém území zorientoval Osmík a střelou k tyči poslal domácí do vedení 2:1. Další přímý kop zahrával Pelikán,ale se střelou přes zeď si golman poradil. Konečný brankový účet završil v 80.min.Lhoták, který pohotově přeloboval brankaře 3:1. Bohužel se při tom zranil. Několik minut před koncem po faulu odstoupil i Koutník, takže jsme několik minut dohrávali v devíti.

Branky : Požár, Osmík, Lhoták

Žluté karty : 1:1

Rozhodčí: N. Bula

Sestava : Balcar (45.Šenkýř) -  Dvořák (45.Bureš), Pelikán, Osmík, Havlíček ( 45. Gregar) - Požár ( 45.Otava), Novotný, Průža (45.Chroustovský), Přibyl ( 45. Koutník) - Zlesák ( 45. Lhoták) , Krečman ( 55. Toman)