U19 přijela z Pelhřimova i napotřetí bez bodu

Ve středečním vloženém kole si naše U19 připsala na konto další nepovedený zápas. Ve druhém zápase v řadě inkasovala 5 branek a po prohře 5:1 jsou naši dorostenci stále bez jediného bodu.

FK PELHŘIMOV U19 – FC ŽĎÁR N. S. U19 5:1

Do utkání vstoupili domácí daleko lépe než naši dorostenci. Již v 10. minutě proměnil pokutový kop po faulu na Špačka domácí Rážek. Poté domácí hrozili především z levé strany, kdy posílal nebezpečné míče do vápna Špaček. Na jeden z nich si ve 20. minutě naběhl Štyx, ale branku přestřelil. Ve 30. minutě se vytáhl brankář Šenkýř proti domácímu útoku. Zlikvidoval dvě nebezpečné šance domácích a držel tak naděje našich hráčů nad vodou. Ve 44. minutě poslal do vápna Špaček jeden ze svých nebezpečných centrů a zcela volný Fikar zakončoval do prázdné brány. Ve druhé půli domácí nedovolili žádné drama a v 50. minutě vstřelil branku Novák. V 77. minutě Rážek z otočky propálil 3 hráče a zvýšil již na 4:0. Po faulu domácího brankáře na Poula se prosadil z pokutového kopu Lukáš. Poslední slovo měli ovšem domácí. V 83. minutě upravil konečné skóre Sajner na 5:1.

Góly: 13. Rážek (pen.), 44. Fikar, 50. Novák, 78. Rážek, 84. Sajner - 81. Lukáš (pen.).
Rozhodčí: Jahoda. ŽK: 3:1. Diváci: 50. Poločas: 2:0.
FC Žďár U19: Šenkýř – Lukáš, Pátek, Růžička, Blažíček– Poul, Srnský (67. Pešek), Kulhánek, Švoma, Vokoun – Henzl (56. Sláma).

Hodnocení trenéra: Pelhřimov nám dal opět lekci z toho, jak se bojuje o body a jak by se mělo přistupovat k zápasu. Musíme si do dalších zápasů uvědomit, že můžeme být fotbalisti jaký chceme, ale bez bojovnosti a nasazení těžko někoho porazíme.

Hodnocení hráče (Ondřej Růžička): Nemyslím si, že bychom na Pelhřimov fotbalově neměli, ale přišlo mi, že hráči Pelhřimova na hřišti nechali daleko víc než my. Naše bilance 14 obdržených branek za 3 zápasy je katastrofální. Musíme začít v dalších zápasech víc bojovat o každý balon a na hřišti nechat své maximum. Bez bojovnosti, která nám v zápasech chybí, body neuděláme.