U19 opět bez bodu

V prvním poločase naše U19 inkasovala nepopulárního bůra a ve druhé půli už si domácí výsledek pohlídali.

FC SLOVAN HAVLÍČKŮV BROD U19 – FC ŽĎÁR N. S. U19 5:2

Úvod utkání naší U19 vyšel na výbornou. Hned v 1. minutě poslal Henzl balon mezi obránce, na který si naběhl Švoma a tváří v tvář s domácím brankářem si chladnokrevně poradil. Bohužel vedení vydrželo pouze do 8. minuty, kdy se prosadil domácí Apfelthaler. Od tohoto momentu přebrali domácí iniciativu v zápase a byli jednoznačně lepším týmem. Ve 20. minutě se po průnikové přihrávce mezi obránce nemýlil Žáček. Ve 31. minutě se domácím podařilo zopakovat akci z 20. minuty a Apfelthaler zvýšil již na 3:1. Ve 39. minutě se trefil po střele ze 30 metrů k tyči Voborník. Když se ve 42. minutě trefil z rohu malého vápna Kučírek, byl debakl dokonán. Do druhé půle nastoupili naši dorostenci s několika změnami v sestavě jako vyměnění. Hráči Havlíčkova Brodu si ve druhé půli nevypracovali žádnou šanci. Naopak naši hráči se dostávali do vyložených šancí v průběhu celého druhého poločasu. Bohužel využili pouze jednu, kdy Kulhánek našel přesně Vokouna, který se v samostatném úniku nemýlil. Když v závěru ani neproměnil Růžička pokutový kop, zápas skončil výsledkem 5:2.

Góly: 8. a 31. Apfelthaler, 20. Žáček, 39. Voborník, 42. Kučírek - 1. Švoma, 58. Vokoun.
Rozhodčí: Švehla. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Poločas: 5:1.
FC Žďár U19: Látera (46.Šenkýř) – Blažíček (71. Pešek), Pátek, Srnský (75. Kachlík), Lukáš – Rys (65. Poul), Růžička, Sláma (46. Kulhánek), Švoma, Vokoun – Henzl.

Hodnocení trenéra: Zápas v Havlíčkově Brodě ukázal opět dvě tváře našeho týmu stejně jako s Velmezem. Po dobrém startu, kdy jsme hned v první minutě šli do vedení a měli bychom být psychicky nahoře, jsme začali dělat hrozné chyby, které nás srazily dolů a celý první poločas byl z naší strany tragédie. Do druhého jsme prostřídali a konečně začali hrát fotbal, který umíme. Stejně jako v prvním zápase nás ale potopila koncovka, protože za druhý poločas jsme si vypracovali osm tutovek a k tomu nedali penaltu.

Hodnocení hráče (Vít Lukáš): Zápas jsme začali dobře, podařilo se nám vstřelit rychlý gól, ale poté jsme bohužel po individuálních chybách v obraně odcházeli do kabin za stavu 1:5. Ve druhé půli jsme byli jednoznačně lepším týmem a soupeře jsme k ničemu nepustili. Z mnoha vyložených šancí se nám ale povedla proměnit jenom jedna, což vedlo pouze ke snížení nepříznivého výsledku.