U13 se utkala s produktivním Zlínem! - U13 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

V sobotu 1. září zajížděla U13 do Zlína.

FC FASTAV ZLÍN - FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. 9:2

Branky : 2 x Stoček

Sestava : Vokoun, Čejka, Koutník, Vavřínek, Stoček, Seknička, Polívka, Bárta, Toman, Holec, Mikišek, Prokůpek

První venkovní zápas jsme absolvovali ve městě obuvi. Po bezmála tříhodinové cestě na Moravu nás čekalo utkání s místními „ šefci“. Utkání se hrálo v místním tréninkovém centru na UMT. Zápas jsme začali výborně, už v 1 . minutě se trefil P. Stoček a i nadále jsme domácí přehrávali. Bohužel se projevila naše velká bolest a to zakončování vyložených šancí a to se v této soutěži trestá. Soupeř hned první šance využil a skóre v první třetině otočil. Do druhé části jsme šli s vírou zápas srovnat. Opět jsme si vytvořili dvě velké šance, ale bohužel zůstalo jen u toho. Jaký je rozdíl mezi příchozím z KP a ligou nám názorně předvedl soupeř (za velké podpory fandících rodičů) mezi 50 a 60 minutou. Přesná kombinace, rychlost, hra 1v1, důraz v osobních soubojích a hlavně zakončení to byl Zlín. Během 8 minut jsme čtyřikrát inkasovali a nebýt výborně chytajícího Z. Vokouna mohlo být mnohem hůř. V třetí části se obraz hry moc nezměnil. I nadále byl soupeř fotbalovější a předváděl pěkný kombinační fotbal. My se soustředili na obranu a občasnými brejkovými akcemi snažili ohrozit branku soupeře. Nakonec se nám to povedlo v 86 minutě , kdy se podruhé v zápase trefil Stoček . Výsledek 9 : 2 je bohužel spravedlivý a odpovídá hře. Utkání nám ukázalo, že pokud chceme držet krok s mužstvy z první poloviny tabulky ,musíme ve všech herních dovednostech a schopnostech přidat . Pro další rozvoj kluků je moc dobře, že se utkávají s takto kvalitními soupeři.

Další mistrovský zápas sehrajeme ve středu 5. září v 17.00 hodin v H.Brodě.