U13 prověřilo velmi silné Slovácko! - U13 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

U13 prověřilo velmi silné Slovácko!

V neděli 26. srpna jsme ve druhém ligovém zápase nastoupili proti Slovácku, které patří k favoritům soutěže.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - 1.FC SLOVÁCKO 6:10

Branky: 2x Čejka,  2x Toman, Koutník, Mikišek

Sestava : Vokoun - Čejka, Koutník, Vavřínek, Mikíšek, Bárta, Stoček, Seknička, Polívka,  Holec, Toman, Prokůpek

K druhému ligovému zápasu přijel 26.8 velice silný tým FC Slovácko. Mimochodem v předešlém kole nadělil H. Brodu 22 branek. Naši kluci vstoupili do utkání výborně a hned si vypracovali několik slibných příležitostí. Jednu z nich v 3. minutě zúročil úvodním golem Čejka. Poté se probudil i soupeř a dvěma slepenými góly skóre otočil. My jsme opět spoléhali na rychlé protiútoky. Bohužel oproti minulému utkání jsme nebyli přesní v koncovce. Zejména šance Holce a Stočka byli stoprocentní. V druhé třetině nás soupeř svou rychlou kombinační hrou svíral na naší polovině. Do jedné z mála šancí se po rohu dostal Koutník a zaznamenal náš druhý gól. FCS přidalo v této třetině 4. branky. Do závěrečné třetiny jsme šli s odhodláním zkorigovat skóre . Proti velmi dobře hrajícímu soupeři jsme odehráli výborných 30 minut, po krásných dvou brankách Tomana a jedné Mikíška a Čejky jsme závěrečnou třetinu vyhráli 4 : 2. I když celkové skóre 6 : 10 potvrdilo kvalitu soupeře nám ukázalo , že se dá hrát s každým mužstvem. Na závěr oceňuji výborný výkon obranné trojce Čejka, Koutník, Vavřínek, která výborně zvládla utkání bez střídání.

Děkuji i rodičům za výborné fandění po celou dobu utkání.