U13 dvakrát vítězně! - U13 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

U13 dvakrát vítězně!

V sobotu 9.března žákovská U13 na domácím UMT hostila soupeře SK Líšeň a FK Pardubice.

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - SK Líšeň 7 : 1   ( 2 : 0)

Podruhé jsme se v zimní přípravě střetli s mužstvem SK Líšeň, který je i naším soupeřem v žákovské lize. Soupeř na nás hned od začátku nastoupil s rychlou kombinační hrou. Vytvářel si brankové příležitosti, které lehkovážně zahazoval. Do desáté minuty jsme tahali za kratší konec. V polovině první půlky jsme hru vyrovnali a postupně jsme začínali mít navrch.  Dařila se nám kombinace a rychlý přechod do útoku . Po brankách Holce a Stočka jsme vyhráli první poločas 2:0. V druhé části zápasu jsme již jasně ovládali hru a tentokrát se nám dařilo i v koncovce. Po nepříliš povedených změnách v rozestavení jsme se vrátili k osvědčenému 3-3-1.
Sestava: Mach - Koutník , Vavřínek, Tůna- Stoček, Seknička, Bárta- Holec (Polívka, Mikíšek)
Branky:  4x Stoček , 2x Holec, Polívka

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - FK Pardubice 5 : 3   ( 3 : 1)

Druhým naším sobotním soupeřem  bylo mužstvo FK Pardubice, které nastoupilo v kombinované sestavě U12 a U13. Utkání začalo stejně jako s Líšní , soupeř měl více ze hry , dobře kombinoval, ale naše dnes velice kvalitní defenzíva nedovolovala soupeři ohrozit naší branku. Postupně jsme se i my osmělovali směrem dopředu. A jelikož se nám dnes dařila koncovka, tak první půlka skončila 3:1. V druhé části se obraz hry nezměnil, aktivně jsme soupeře napadali již na jeho půlce, dařila se nám kombinační hra i koncovka, k tomu bezchybná obranná činnost. Výsledkem bylo zasloužené vítězství  5:3
Branky : 3x Holec, Seknička, Polívka