U12 v Kroměříži prohrála! - U12 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

U12 v Kroměříži prohrála!

V sobotu 15. září odjela žákovská U12 k sedmému mistrovskému utkání na hřiště SK Hanácká Slávia Kroměříž.

SK Hanácká Slávie Kroměříž  -  FC Žďas Žďár nad Sázavou  15:5 (8:3,2:0,5:2)

Do zápasu jsme vstoupili velice aktivní hrou, již ve 2.minutě zakončoval nekompromisně Kryštof Zdražil. Bohužel tato naše převaha vydržela pouze do 4.minuty, od které soupeř otočil hru na svou stranu a během deseti minut  6x skóroval. Potom se i našim hráčům Mráčkovi a Brůhovi podařilo dát dvě branky. Do konce první třetiny to byl zase soupeř, který 2x úspěšně zakončoval, takže stav na konci první třetiny byl 8:3 pro hráče Kroměříže.

Druhou třetinu bylo vidět, že naši kluci se nechtějí s tímto stavem smířit, během 15 minut  hru vyrovnali, ale dnes lépe hrajícímu soupeři branku dát nedokázali. Byli to právě hráči soupeře, kterým se podařilo vsítit dvě branky, takže druhá třetina skončila 2:0.

Naši borci moc chtěli a ve třetí třetině po 10 minutách vedli 2:0 brankami Sklenáře a Chmelíka. Poté se bohužel opakoval stejný scénář jako v předchozích třetinách. Soupeř stupňoval tlak a dával branky. Třetí třetinu otočil na  5:2 ve svůj prospěch. Celkově tedy vyhrál 15:5.

Góly FC Žďas: Sklenář, Chmelík, Brúha, Mráček, Zdražil.

Sestava: Pavlík - Síč, Vambera, Sklenář, Staněk, Zdražil, Hanus, Chmelík, Brúha, Mráček, Brychnáč, Havránek, Tomandl, Hakl.

Hodnocení trenéra:
V dnešním duelu si musíme přiznat, že hráči Kroměříže byli dnes na hřišti lepšími. Převážně vítězili v osobních soubojích, ale hlavně jednoduchou a přímočarou hrou přecházeli z obrany do útoku, kde úspěšně zakončovali. Doufáme, že tento efektivní styl hry soupeře obohatil i naše hráče pro další fotbalová klání.

Děkujeme rodičům i  ostatním fanouškům za trpělivost a podporu a to i ve chvílích, kdy se nedaří. Důležité pro nás nejsou výsledky, ale celkové pojetí hry, na kterém musíme neustále všichni pracovat.

Další mistrovský zápas sehrajeme v domácím prostředí Bouchalek v sobotu  22. září v 10.00 hodin proti Zbrojovce Brno.