U12 v Brně uhrála jen bod! - U12 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

U12 v Brně uhrála jen bod!

V neděli 30.září odjeli naši hráči U12 do Brna  k mistrovskému utkání s SK Líšeň.

SK Líšeň  -  FC Žďas Žďár nad Sázavou  5:5 (3:4,0:0,2:1)
Domácí se ujali vedení v 6.minutě zápasu, v 10.minutě jsme vyrovnali gólem Mráčka, vzápětí jsme inkasovali. V 16.minutě náš tým vyrovnal střelou Hanuse.  Dvěma brankami Vambery a Zdražila ve 26. a 28.minutě jsme zvýšili vedení. Ne však na dlouho, protože ve 29.minutě soupeř opět skóroval a dotáhl se na kontaktní gól. Stav utkání na konci první třetiny tedy byl 4:3 pro náš tým.  Ve druhé třetině jsme byli na hřišti lepším týmem, vypracovali jsme si dostatek příležitostí ke skórování, ale bohužel ani v jednom případě se našim klukům nepodařilo dát branku. Stejně na tom byl i náš soupeř. Na začátku poslední třetiny soupeř vyrovnal na 4:4, vzápětí však inkasoval z přímého kopu  Brychnáče. Naše vedení netrvalo dlouho a soupeř 15 minut před koncem zápasu vyrovnal na konečných 5:5.

Góly FC Žďas: Vambera, Zdražil, Mráček, Brychnáč, Hanus.

Sestava: Pavlík - Síč, Vambera, Sklenář, Zdražil, Hanus, Chmelík, Brúha, Mráček, Brychnáč, Havránek, Tomandl, Polanský, Janík.

Hodnocení trenéra:

Naši hráči se tentokrát nedokázali vyrovnat s hrou soupeře, která převážně spočívala v nakopávání míče na rychlého hrotového útočníka a zabránit mu ve skórování.  Další velkou slabinou v tomto utkání bylo neproměňování vyložených brankových šancí, větší rozvaha při řešení finálního zakončení útočných akcí a chyby v obranné činnosti. Jinak kluci zápas odmakali a za to jim patří dík.