U12 si připsala premiérové vítězství! - U12 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

U12 si připsala premiérové vítězství!

V sobotu 1. září zajížděla U12 do Zlína, kde si po výborném kolektivním výkonu připsala první vítězství v ligové soutěži.

FC FASTAV ZLÍN - FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S.  2:10 (0:4, 0:2, 2:4)

Za deštivého sobotního odpoledne odjela žákovská U12 k prvnímu utkání na půdu soupeře, kterou byl FC FASTAV Zlín. Nadstandardně vybaveným busem cesta příjemně uběhla a naši borci zanedlouho stáli tváří v tvář proti "zlínským ševcům" s odhodláním poprat se o první body v této ligové soutěži. To, co jsme si moc přáli přišlo právě v tento den. Zdravě namotivovaní naši kluci se do soupeře pustili bez ostychu, s chutí a na jejich hře to bylo na rozdíl od předchozího zápasu hodně znát. Soupeři nenechávali prostor ke kombinaci a sami si aktivní hrou vytvářeli postupný a trvalý tlak, který vrcholil mnoha gólovými šancemi. Hráči Zlína na naši hru nestačili, v první třetině inkasovali čtyři branky, ve druhé dvě branky a ve třetí čtyři branky a nemít výborného brankáře, byl by brankový rozdíl ještě vyšší.
V poslední třetině se dokázal také dvakrát prosadit soupeř, takže korigoval stav na konečných 2:10. Za toto PRVNÍ VÍTĚZSTVÍ v ligové soutěži patří díky všem našim hráčům, kteří se podíleli stejnou mírou na tomto úspěchu včetně vstřelených branek a také fanouškům za skvělou atmosféru, podporu a fandění.

Góly FC Žďas: Mráček 2, Polanský 2, Hanus, Sklenář, Vambera, Síč, Brúha, Chmelík.

Sestava: Pavlík - Síč, Vambera, Polanský, Sklenář, Janík, Staněk, Zdražil, Hanus, Chmelík, Brúha, Mráček.

Hodnocení trenéra:

Zlín jsme zaskočili naší aktivní hrou od samého začátku utkání, kdy jsme soupeře agresivním napadáním a presinkem nepouštěli na naši půlku hřiště. V desáté minutě jsme měli na svém kontě snad pět tutovek, ale chyběl nám větší klid v koncovce. Třemi góly v závěrečné desetiminutovce první třetiny jsme se ale uklidnili a druhou třetinu pokračovali nadále v nátlakovém fotbale podpořeném výbornou defenzívou. V brance byl dnes navíc vynikající Domča Pavlík, který několik akcí soupeře pochytal a několikrát hasil brejky téměř na půlce hřiště. V závěrečném dějství nám již trochu docházeli síly a hra se více vyrovnala, ale nadále jsme si vytvářeli gólové šance a zaslouženě dotáhli zápas do prvního vítězství v sezóně. Dnes musíme kluky pochválit za kolektivní výkon, všichni zaslouží za odmakaný výkon velkou pochvalu.

Další mistrovský zápas sehrajeme ve středu 5. září v 17.00 hodin v H.Brodě.