U12 si připsala druhou ligovou výhru v řadě! - U12 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

U12 si připsala druhou ligovou výhru v řadě!

Ve středu 5. září jsme odjížděli povzbuzeni sobotní výhrou ve Zlíně k předehrávanému utkání 15. kola do nedalekého H.Brodu.

FC SLOVAN H.BROD - FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S.  8:25 (2:9, 5:6, 1:10)

Ve středu odpoledne jsme vycestovali za soupeřem, se kterým jsme se utkávali minulou sezónu v krajské soutěži a tím je FC Slovan Havlíčkův Brod. Na novém travnatém povrchu proběhl souboj dvou sobě známých rivalů, ve kterém byl náš tým úspěšnější. První třetinu jsme soupeře přehráli, druhou třetinu soupeř vycítil šanci ke zvratu a hru vyrovnal, v poslední třetině jsme to byli opět my, kteří hru ovládli ( 9:2, 6:5, 10:1). Soupeři skvěle chytal brankář a jako magnet přitahoval většinu našich střel. Celkově tedy vítězství 25:8. Utkání kluci zvládli, za to chválíme i když ve hře bylo z naší strany vidět velké množství nepřesností a chyb, zejména při zakončování útočných akcí, které by se nám mohli se silnějším soupeřem vymstít.

Góly FC Žďas: Sklenář 5,Vambera 4, Brúha 4, Hanus 4, Mráček 2, Chmelík 2, Síč, Janík, Brychnáč, Zdražil.

Sestava: Pavlík - Síč, Vambera, Sklenář, Janík, Staněk, Zdražil, Hanus, Chmelík, Brúha, Mráček, Brychnáč, Havránek, Tomandl.

Hodnocení trenéra:

Po výborném výkonu ve Zlíně jsme čekali, jak se budeme prezentovat proti H.Brodu. Bohužel herně jsme dnes zklamali. První dvě třetiny jsme zahráli velmi špatně a zejména v obranné fázi doslova katastrofálně. V poslední třetině došlo k mírnému zlepšení, ale samotná hra nám dnes moc radosti nepřinesla. Radost mohli mít naopak domácí hráči, kteří sice vysoko prohráli, ale snažili se hrát fotbal, míče neodkopávali a kombinovali. Naši kluci dnes dělali velké množství chyb v kombinaci, přihrávkách, ve vykrývání volného prostoru a neobsazování hráčů v obranné fázi. Další slabinou se ukázalo zakončování útočných akcí z pohledu jak řešit ( příprava a střela, většinou do středu brány nebo nahrávka lépe postavenému hráči). Motivace hráčů do utkání nebyla u všech stejná, což ovlivnilo celkový výsledek .Velké poděkování patří opět rodičům za účast a podporu.

Další mistrovský zápas sehrajeme v domácím prostředí Bouchalek v sobotu  8. září v 10.00 hodin proti FŠ Třebíč.