U12 sehrála proti fyzicky vyspělému soupeři výborný zápas! - U12 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

U12 sehrála proti fyzicky vyspělému soupeři výborný zápas!

V dalším ligovém kole 26.5. se utkala naše žákovská U12 na domácím hřišti s fotbalovým klubem mládeže VYSOČINA JIHLAVA.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - FKM VYSOČINA JIHLAVA 2:14(1:6)

Sestava: Pavlík - Sklenář, Tomandl, Hanus, Zdražil, Havránek, Tichý, Boháček, Vambera, Polanský, Síč, Chmelík, Janík, Brychnáč .

Soupeř z Jihlavy se ujal vedení v úvodu utkání a v 10. minutě vedl 2:0. Našemu týmu se podařilo v 19.minutě dát kontaktní branku a u našich hráčů byla vidět snaha vyrovnat stav utkání a zvrátit nepříznivý vývoj zápasu. Bohužel velmi kvalitní a silný soupeř toto nepřipustil a postupně navyšoval skóre až na konečných 14:2 ( 4:1, 5:0, 5:1 ).  V dnešním duelu chválíme kluky za snahu vyrovnat se kvalitní hře soupeře.

Hodnocení trenéra:

Soupeř dnes přijel jednoznačně hrát jen na výsledek a tomu podřídil vše. V jejich týmu byli i starší hráči ročníku 2006(mohou nastupovat jen hráči 2007 a mladší!!!) a o proti polovině našemu kádru hráčů ročníku 2008 proto vynikal fyzickou převahou. Nakopávání rohů na o několik hlav vyšší hráče a z toho pramenících gólů hlavou a hra fair play někdy soupeři také nic moc neříkala. S hlídáním ofsajdové linie trenéry jsme se také v soutěži ještě nesetkali. Vše bylo vedeno jen s cílem nastřílet nám co nejvíce branek, žádná radost ze hry soupeře se již v 11 letech blížila dospělému fotbalu. Chválíme naše kluky za vše s čím se museli v tomto zápase vyrovnat a ceníme si jejich bojovnosti po celou dobu 90 minut o proti o dva roky starším protihráčům.