U12 proti Sigmě nezklamala! - U12 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

U12 proti Sigmě nezklamala!

V sobotu 6.října k nám na Bouchalky přijela žákovská U12 SK Sigma Olomouc.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - SK SIGMA OLOMOUC  2:15 (0:4, 1:3, 1:8)

V prvních minutách utkání jsme poznali s jakou fotbalovou kvalitou budeme dnes mít možnost se seznámit. Soupeř, který v současné době vede tuto soutěž, během prvních osmi minut 4x skóroval. S tímto nepříznivým stavem se naši kluci nechtěli smířit a do konce první třetiny usilovně bojovali se snahou zkorigovat výsledek. Branku se však dát nepodařilo. Ve druhé třetině soupeř zvýšil vedení o další tři branky, ale také našim borcům se podařilo skórovat, kdy po faulu v pokutovém území na našeho útočícího hráče Ondřeje Mráčka rozhodčí odpískal pokutový kop, který Ondra s jistotou proměnil. Stav na konci druhé třetiny byl 7:1. Třetí třetinu zcela ovládli hráči Sigmy, kteří svou nekompromisní, rychlou, přesnou a výbornou kombinační hrou ovládali hřiště a zaslouženě v této třetině 8x zakončili do naší sítě a to ještě mnoho šancí jim zlikvidoval náš brankář Dominik Pavlík. V 80.minutě se náš tým podruhé prosadil, kdy se střelecky prosadil opět Mráček, který střelou překonal brankáře. Celkově utkání skončilo 15:2 pro Sigmu Olomouc.

Góly FC Žďas: Mráček 2

Sestava: Pavlík - Síč, Vambera, Sklenář, Zdražil, Hanus, Chmelík, Brúha, Mráček, Brychnáč, Havránek, Tomandl, Polanský, Janík, Hakl.

Hodnocení trenéra:

Střídali jsme dvě kompletní sedmičky a přesto si většina hráčů sáhla na své dno. Některé fáze utkání byli podařené, můžeme být proto se zápasem spokojeni. Těší i to, že naše hra byla chválena. Hráči Sigmy Olomouc byli zatím ze všech doposud poznaných týmů jedni z nejkvalitnějších v této kategorii. Ve všech fotbalových činnostech byli lepší. Pro naše kluky je to další velká zkušenost a poznání jakým směrem je potřeba se ubírat a na čem je potřeba vytrvale a lépe pracovat.