U12 potrápila Zbrojovku Brno! - U12 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

U12 potrápila Zbrojovku Brno!

V sobotu 22. září jsme přivítali na svém hřišťi v 8. ligovém kole Zbrojovku. Ještě v polovině utkání jsme vedli o dvě branky, poté již se bohužel prosadil jen soupeř.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - FC ZBROJOVKA BRNO  2:8 (2:0, 0:5, 0:3)

V sobotu 22.září jsme v domácím prostředí na Bouchalkách hostili FC Zbrojovku Brno. Za početné podpory fanoušků jsme do utkání vstoupili nebojácně a soupeře překvapili velice aktivní hrou jak v obranné, tak i útočné činnosti s množstvím dobrých příležitostí ke skórování. V 15.minutě přišla průniková přihrávka na Tomáše Vamberu, který využil své rychlosti, utekl obráncům Zbrojovky a překonal doposud bezchybně chytajícího brankáře. Další naše branka padla po rohovém kopu Petra Hanuse v 26. minutě, kdy do vlastní sítě zavěsil hráč Brna. Zasloužené vedení našich borců 2:0 trvalo celých 48 minut , kdy měli více ze hry, soupeř byl z naší dobré hry překvapen a byla u něho znát značná nervozita a to i mezi trenéry. V 50.minutě se dokázal prosadit i soupeř a vstřelil první branku. Bylo vidět, že našim hráčům ubývají síly a to tak zkušený tým jako je Zbrojovka Brno dokázal využít, postupně začal mít častější držení míče, kombinační a tvrdou hrou, někdy na hranicí pravidel, se více dostával před naší branku a zakončoval. Do konce utkání 8x a zápas skončil 8:2 pro hosty.

Góly FC Žďas: Vambera, vlastní.

Sestava: Pavlík - Síč, Vambera, Sklenář, Zdražil, Hanus, Chmelík, Brúha, Mráček, Brychnáč, Havránek, Tomandl, Polanský

Hodnocení trenéra:

Všichni naši hráči dnes předvedli velmi kvalitní výkon včetně našeho brankáře, zejména 1. polovina utkání byla velmi vydařená, kluky moc chválíme, ukázali že mohou být vyrovnaným soupeřem i těm nejlepším týmům v této ligové soutěži.