U 13 v ligové premiéře vítězně! - U13 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

U 13 v ligové premiéře vítězně!

V neděli 19. srpna jsme odehráli první ligové utkání, ve kterém jsme zdolali Hodonín.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - FK HODONÍN 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)

Góly FC Žďas:  Stoček 2, Seknička, Holec, Bárta.

Sestava: Vokoun - Čejka, Vavřínek, Polívka, Stoček, Holec, Toman, Mikišek, Seknička, Koutník, Bárta.

Za velmi teplého nedělního dopoledne nastoupila naše U13 k premiérovému ligovému utkání.Soupeřem byl čtvrtý tým loňské ligové sezony, ambiciosní FK Hodonín. Naši kluci do zápasu nastoupili bez velkého respektu a se soupeřem rozehráli vyrovnanou partii. V 7. minutě po špatné rozehrávce soupeře vstřelil Kuba Seknička premiérový ligový gól. Hra v té době měla velké tempo a útoky se převalovaly z jedné strany na druhou. Soupeř byl velmi kvalitní v kombinaci, nám vycházely rychlé protiútoky.Ve 27. minutě jsme udeřili podruhé. Nádherně se z vápna trefil Domča Holec. Do šaten jsme po první třetině odcházeli za stavu 2:0. Hned na začátku druhé třetiny nám zatrnulo. Po zbytečném faulu se pískala penalta, ale pro Zdendu Vokouna přišla první velká chvíle. Penaltu chytil.V tu dobu soupeř jasně dominoval.My jsme se pouze bránili.V 31. minutě už soupeř svoji herní převahu zúročil a po závaru před brankou snížil na 2:1.Tlak soupeře byl i nadále velký.V 40. minutě přišla další velká chvíle Zdendy,který zneškodnil samostatný brejk soupeře. Od té doby jsme se herně zvedli a hru vyrovnali. V 46 minutě jsme po brejkové situaci dostali výhodu přímého kopu z 15 metrů.Míč si postavil Páťa Stoček,který nádherně přes zeď do šibenice zvýšil na 3:1. I nadále byla hra vyrovnaná.U nás dominovala výborná obrana,u soupeře kombinační hra.V 58. minutě se do rychlého protiútoku dostal Lukáš Toman a po jeho střele dorazil Adam Bárta. Do šaten jsme šli za stavu 4:1.V poslední třetině nám rychle ubívaly síly.Projevovalo se, že jsme měli jen 3 hráče na střídání. Soupeř měl dvě vyrovnané sedmičky, které pravidelně střídal.Soupeř se dotáhl po brankách v 66. a 71. minutě na rozdíl jednoho gólu 4:3. Asi nejkrásnější moment v utkání přišel v 77. minutě, kdy Páťa Stoček z 30 metrů  nádherným lobem  zvýšil na konečných 5:3. Na závěr malá poznámka k soupeři.Vynikající brankář rozehrávající bezchybně levou i pravou nohou. Ani jediný hráč soupeře neuměl provést autové vhazování,což kupodivu nevadilo rozhodčímu ani trenérům FKH. Našim klukům děkuji za výkon.