U 10 výborně reprezentovala na Ondrášovce!

Nejlepší týmy z české republiky kategorie U10 se sjely poslední květnový víkend v Benešově, kde se ve finálovém turnaji utkaly o titul Ondrášovka cupu. Tento turnaj je takové „Mistrovství republiky“

Stejně jako v předešlém ročníku naše U10 reprezentovali náš oddíl. V Benešově, kde nechyběli mezi přítomnými patroni Luboš Kozel a Tomáš Maruška nebo autor více než stovky ligových gólů Stanislav Vlček, se za krásného počasí.

Nejprve hrály zápasy ve skupinách a v neděli pak utkání ve skupinách o konečné umístění.

Náš tým v sobotu odehrál základní skupinu, tato skupina nebyla lehká a kluci v ní zahráli výborně.

Výsledky základní skupina D:

FC Ždár nad Sázavou – 1. FC Slovácko           1:1

FC Ždár nad Sázavou – FC Hradec Králové    3:3

FC Ždár nad Sázavou – FC Slovan Liberec     2:1

FC Ždár nad Sázavou – Slezský FC Opava     3:4

FC Ždár nad Sázavou – 1. FK Příbram            5:4

V těžké skupině jsme nakonec obsadili 4. místo ve skupině což zajistilo postup do nedělní stříbrné skupiny.

POŘADÍ KATEGORIE U10

1. AC Sparta Praha 2. FC Hlinsko 3. FK Mladá Boleslav 4. RMSK Cidlina Nový Bydžov 5. Slovan Liberec 6. Motorlet Praha 7. SK Kladno 8. Slezský FC Opava

Naši kluci obsadili krásné 14. místo z 24 TOP týmů kategorie U10 z  České republiky!

Nejlepší brankář: Dominik Pavlík FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou!

Nejlepší střelec Maxim Magada FK Mladá Boleslav

Nejlepší hráč Jan Raštica 1. FC Slovácko

Hodnocení turnaje:

Jelikož jsme už nebyli na tomto turnaji nováčci, bylo vidět že kluci si z takto velké turnaje nic nedělali a odehráli ho s chutí a přehledem. Do zlaté skupiny nám chybělo málo, vlastně jenom jeden gól v jakékoliv zápase kromě Příbrami a Liberce které jsme vyhráli, zároveň i štěstí abychom neskončili ve skupině bronzové. Úspěch byl už jenom to, že jsem se na tento turnaj opět dostali jako v loňském roce. Ždárský U 10 je hodně silný ročník jak v počtu, kvalitě, tak ale i v podpoře rodičů, trenérů i fanoušků a proto se mohou porovnávat s těmi nejlepšími!!!