Tři body zůstaly doma, žijeme!

V domácím utkání proti Břeclavi napravili hráči FC Žďas nepovedené derby na Vrchovině. Dvě kola před koncem letošního ročníku moravskoslezské divize D tak máme záchranu ve vlastních rukách.

FC ŽĎAS ŽĎÁR - BŘECLAV 2:0

Do utkání, které bylo z domácí strany poznamenané jeho důležitostí, nastoupila Břeclav s velmi mladým mužstvem. Hráči Žďáru byli hodně svázaní, nedokázali se dostat do tempa, takže očekávaný úvodní tlak se nedostavil. Ve 33. minutě však po výborné přihrávce Maška pláchl hostující obraně Vopršal a po sólu otevřel skóre a zároveň určil poločasový výsledek.

Po změně stran Žďár vycházel především ze zabezpečené obrany a aktivně se snažil napadat hostující rozehrávku. Definitivní rozuzlení tak přišlo až sedm minut před závěrečným hvizdem. Centr Lubora Trojánka hlavou lízl Sodomka do hostující svatyně a rozhodl tak o tom, že veledůležité tři záchranářské body zůstaly na Bouchalkách.

„Dnes jsem byl spokojen více s výsledkem než s předvedenou hrou. Na hráčích bylo znát, že to mají v hlavách, byli jsme až příliš svázaní. Nehráli jsme tak, jak v předchozích domácích zápasech, ale dokázali jsme z minima vytěžit maximum,“ oddechl si po závěrečném hvizdu kouč FC Žďas Jozef Vanko.

Góly: 33. Vopršal, 83. R. Sodomka. Rozhodčí: Hájek. ŽK: 2:5. Diváci: 220. Poločas: 1:0. FC Žďas: Sobotka – Bureš, Wasserbauer, Štursa, T. Trojánek – Jurnečka (90. Janů), R. Sodomka, Mašek, Russ (61. Frieb) – L. Trojánek (89. P. Ločárek), Vopršal. Břeclav: Kunický – Kriston, Netopilík, Hakala (71. Presl), Fiala, Trčka (81. Kurdík), Musil, Ianosteac, Smejkal, Herman, Svoboda.