Tři body proti Břeclavi trefil Růžička!

V neděli 26. srpna jsme sehráli v domácím prostředí Bouchalek třetí divizní zápas. Opět jsme si jako ve dvou předchozích zápasech připsali tři body. V tabulce nám patří po čtvrtém odehraném kole třetí příčka.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - MSK BŘECLAV  1:0(0:0)

Rozhodčí: Sedláček ŽK: 1:3  ČK: 55. Simandl  Diváci: 170  Poločas: 0:0. Branky: 67. Růžička
FC Žďas Žďár n. S.: Konrád - Fiala, Růžička, Šindelka, Komínek(46.Bureš) - Vitásek, Sodomka, Nedvěd, Švoma(80. Lukáš), Kunstmuuler(65.Henzl) - Vopršal

Po středečním zápase v MOL CUPU proti Zbrojovce, nás čekala v domácím prostředí Břeclav. Začátek zápasu přinesl naší převahu a v 8. minutě se zastřeloval Komínek. Jeho střela však těsně minula pravou tyč hostující branky. V 17. minutě se v dobré pozici objevil Nedvěd, ale jeho střela z dvaceti metrů jen orazítkovala břevno branky střežené Fibingerem. Z výhodné pozice se netrefil ani Fiala, kterého přímý kop skončil ve Fibingerově náruči. Hosté zahrozili poprvé ve 28. minutě, kdy po rohu na malém vápnu domácí uklidili míč do bezpečí, před břeclavskými útočníky. Ve 31. minutě jsme zahrávali roh a míč se po odrazu dostal ke Komínkovi, který trefil spojnici branky. Hosté ještě zkoušeli změnit skóre po přímém kopu, ale střela Musila těsně minula Konrádovu levou tyč. Do šaten se šlo tedy za bezgólového stavu.

Do druhého poločasu nastoupil střídající Bureš a jeho centr v 52. minutě našel Vopršala. Domácí kanonýr však pohotovým volejem jen těsně minul břeclavskou svatyni. V 57. minutě po dalším rohu našel centr hlavu Šindelky, ten prodlužoval na malé vápno, kde opět Vopršal míč hlavou poslal nad branku. V 67. minutě si již necelé dvě stovky diváků mohly zakřičet gól. Roh Bureše nakrátko naservíroval Fiala na hlavu Růžičky, kterého střela zapadla přímo do rohu břeclavské branky - 1:0. V 74. minutě  mohl zvýšit domácí vedení Nedvěd, ale jeho přímý  kop skončil těsně vedle. V 87. minutě opět roh po ose Bureš a centrující Fiala, našel na malém vápně nejprve Henzla, který jako následně Šindelka hostujícího gólmana neprostřelili. Klid na domácí kopačky mohl poté po zpětné přihrávce učinit v 89. minutě Nedvěd, ale jeho polovysoká  střela  nechala jen vyniknout Fibingera. V poslední minutě ještě dostali hosté příležitost k vyrovnání, ale jejich přímý kop skončil těsně nad brankou. Třetí domácí zápas jsme tedy dovedli do vítězství a před vlastními fanoušky zůstáváme stoprocentní.

Příští utkání zajíždíme v neděli 2. září do Havlíčkova Brodu, kde se utkáme v 16.00 hodin s domácím Slovanem.