FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Trenér Vanko se ohlédnul za utkáním s Brodem

Trenér FC Žďár Jozef Vanko před utkáním s Havl. Brodem

Ačkoliv jsme v sobotním krajském derby v rámci 10. divizního kola nad Havlíčkovým Brodem zvítězili 4:2, kouč FC Žďár Jozef Vanko ocenil výkon našeho soupeře.

"Čekal jsem, že to bude o něco jednodušší zápas. Brod nás zkraje vůbec nepustil do tlaku, dobře nám zavírali prostory a hrozili z nebezpečných brejků. Po jednom z nich také měli v úvodu zápasu nebezpečnou standardní situaci. Hodně nám pomohl vedoucí gól Kunstmüllera. O půli jsem hráčům říkal, že hostům dáváme až příliš prostoru, byla až příliš velká mezera mezi naší obranou a zálohou. Chtěl jsem po nich, abychom ve druhé půli spíše vyčkali a nikam se nehnali, protože se dalo počítat s tím, že hosté budou muset svoji hru přece jenom otevřít. To se také prakticky hned po začátku druhého dějství na hřišti potvrdilo," přiznal při hodnocení úvodních pětačtyřiceti minut krajského derby Jozef Vanko.

"Po našem gólu už na 3:0 jsem si myslel, že je hotovo. Bohužel jsme se však až zbytečně moc uklidnili a zatáhli. Hemžilo se to fauly, bylo hodně žlutých karet i standardních situací. Naši hru poznamenalo i zranění Robina Kunstmüllera, který si na těžkém terénu lehce poranil koleno, příští týden nám asi bude chybět. Do té doby ale hrál vynikající utkání, byl to jeho zápas, byl hodně aktivní. Bude nám příště citelně chybět," mrzelo zranění našeho ofenzivního hráče kormidelníka FC Žďár.

"Myslím si, že naše vítězství bylo zasloužené. V předchozím týdnu jsme z různých důvodů trénovali pouze dvakrát, což se na hřišti ukázalo, někteří hráči toho měli na těžkém terénu až dost. Ale dokázali jsme to ustát, v některých momentech nás navíc dobrými zákroky podržel Lukáš Konrád. Soupeř by nám určitě nadělal daleko více problémů, pokud by déle udržel hrát s nulou. Přirovnal bych jeho hru ke hře Šumperku, který nás tu před časem trápil až do konce utkání," uzavřel hodnocení sobotního duelu Jozef Vanko.

FOTOGALERII ZE SOBOTNÍ VÝHRY, OPĚT POŘÍZENOU LUBKOU GONDOU, NALEZNETE ZDE!

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎÁR n. S.

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL