FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Trenér Vanko komentoval výhru nad Bzencem!

Jozef Vanko, trenér FC Žďár n. S.

Jako velice důležité, byť hodně těžce vybojované. Tak hodnotil kormidelník FC Žďár nad Sázavou Jozef Vanko sobotní domácí vítězství 2:1 nad Slovanem Bzenec.

"Vstup do zápasu nám příliš nevyšel. Hned po pár vteřinách hry jsme propadli na naší pravé straně, hosté šli do brejku a Kasala se řítil z boku sám na branku, ale gólman Konrád nás podržel. Naštěstí jsme dokázali za chvíli skórovat my, ovšem branka nás možná až příliš uklidnila. Své k tomu přispěla i nešťastná srážka hostujícího Mlýnka se Šindelkou, kterou hráč hostů odnesl nepříjemným zraněním, takže musela dorazit sanitka. Hodně nás to mrzí, ale určitě to od Šindyho nebyl úmyslný zákrok a za celý náš oddíl bych chtěl zraněnému hráči popřát brzké uzdravení.

Tato situace trošku poznamenala dění na hřišti, protože Bzenec to spíše semklo a začali nám jednoduchým přechodem, spolu s nakopávanými balony, dělat problémy. Několikrát nás podržel výborný Konrád, ale ty šance, které si hosté vytvářeli, byly často zapříčiněny také našimi nepřesnostmi při rozehrávce. Až příliš lehce jsme přicházeli o míče a soupeř nás díky tomu přehrával.

V poslední minutě jsme pak inkasovali vyrovnávací gól, což by se nemělo stávat. V první řadě padl po naší standardní situaci, to si prostě musíme pohlídat. Když už pak ale po rychlém brejku hostů Konrád dvakrát dobře zasáhl, nedokázali jsme balon odvrátit do bezpečí. Ten míč jsme mohli pokaždé uklidit někam na tribunu, jenže jsme to asi chtěli řešit fotbalově, nebo jsme hráli na krásu, nevím... Místo toho tak Bzenec díky důrazu jeho hráčů vyrovnal.

Úplně dobře nám tentokrát nepracovala pravá strana, proto šel brzy po začátku druhé půle na pravou obranu místo Ločárka uzdravený Radek Štursa. Jak on, tak i později Komínek, do naší hry vnesli potřebné zklidnění.

Po rychlé a myslím, že i pěkné akci, jsme se opět ujali vedení. Nebyl to nacvičený signál, ale hráči si alespoň ověřili to, co jim říkám - pokud je hostující obrana otevřená, což byl tento případ, je potřeba, abychom toho využívali a rychle rozehrávali. Měli jsme pak i další šance, některým hráčům jakoby se po druhém gólu uvolnily nohy, ale bohužel jsme další šance nevyužili. Pak je měl i soupeř, ale s kapkou potřebného štěstí jsme je dokázali ustát a uhájit důležitou výhru.

V dalších utkáních se budeme muset bohužel obejít bez dvou hráčů. Vašek Pohanka si částečně obnovil zranění a jeho léčení si vyžádá nějaký čas. Honza Nedvěd jde na reoperaci s ramenem, takže by za několik týdnů mohl být k dispozici."

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL