Trenér staršího dorostu Pavel Kubiš zhodnotil zimní přípravu!

Starší dorost FC Žďas Žďár nad Sázavou U19, se po podzimu umístil v šestnáctičlenné tabulce moravskoslezské divize dorostu na jedenácté pozici. Poprosili jsme trenéra Pavla Kubiše o krátké zhodnocení zimní přípravy.

Zimní příprava probíhala od 12.1.2018 na domácí umělé trávě. V plánu bylo sehrání celkem 6-ti přípravných utkání, z nichž bohužel dvě ( v Uničově a doma se Svitavami ) musela být kvůli zdravotnímu stavu kádru a i s ohledem na nepříznivé počasí zrušena. Základním problémem je početně velice úzký kádr, což celkový průběh přípravy poznamenalo. Z tohoto důvodu došlo k několika posunům hráčů mladšího dorostu, aby tréninky měly vzhledem k počtu aspoň nějaký smysl a abychom v zápasech mohli nastupovat alespoň v jedenácti hráčích. V přípravném zápase s Čáslaví tak museli být pro první poločas dokonce využiti dva hráči z kádru mužů ( ročník 1998).

Chrudim U-19 : FC Žďár U-19  3:1 (1:0)  branka : Lukáš

Látera – Blažíček, Pátek, Vokoun ( 70. Klouda ), Pelikán – Poul, Růžička, Sláma L., Srnský, Lukáš – Viliš

První přípravné utkání s kvalitním soupeřem z vyšší soutěže, který zvítězil zcela zaslouženě. První poločas byl jednoznačný a výsledek 1:0 byl velmi milosrdný, neboť se nám vůbec nedařilo v útočné fázi a jen s velkým štěstím jsme přečkali několik vyložených šancí domácích. V druhé půli se naše hra dopředu postupně zlepšovala, podařilo se vyrovnat na 1:1 a měli jsme ještě dvě další velké šance. Domácí ale celkově stále na hřišti herně dominovali a v samotném závěru zápas rozhodli  ve svůj prospěch, což bylo s ohledem na jeho celkový průběh naprosto spravedlivé.

FC Žďár U-19 : Čáslav U-19    10:1 (6:0) branky : Henzl 5, Sláma L. 2, Blažíček, Vokoun, Růžička

Látera – Blažíček, Pátek, Peňáz T. ( 50. Potocký ), Sláma B. ( 46. Srnský ) – Vokoun, Sláma L., Švoma, Růžička, Lukáš – Henzl

Utkání hrané v domácím prostředí se soupeřem z vyšší soutěže vyznělo výsledkově zcela jednoznačně a kromě úvodních deseti minut, kdy si hosté za stavu 0:0 vypracovali dvě šance, tak vypadal i celkový průběh zápasu. Nutno podotknout, že hosté museli do sestavy s ohledem na marodku zařadit několik hráčů z mužstva U-17, my jsme si pro první poločas vypomohli hráči ročníku 1998. V zápase nás zdobil rychlý přechod do útoku s kvalitním řešením předfinální a finální fáze.  Další vytvořené šance zůstaly nevyužity. Jediný obdržený gól jsme si vstřelili sami. Stínem zápasu bylo v samotném závěru zranění O. Růžičky.

FC Žďár U-19 : Nová Ves muži-B  5:4 (2:1)  branky : Viliš 2, Lukáš 2, Blažíček

Šenkýř – Blažíček, Pátek, Klouda, Lukáš – Vokoun, Zažímal, Švoma, Sláma L., Potocký – Viliš

Zasloužené vítězství nad účastníkem okresního přeboru, které by v případě proměňování našich šancí bylo výrazně vyšší. Hosté snižovali na přijatelný výsledek dvěma góly v úplném závěru, když jsme kvůli zranění dohrávali v deseti a náš výkon již nebyl tolik koncentrovaný. Pozitivem je jednoznačně velmi kvalitní výkon čtyř mladších dorostenců, kteří v zápase museli nastoupit, aby nás bylo vůbec jedenáct. Herně i pohybově jsme v podstatě celý zápas dominovali, jen v několika vyložených šancích nás „neposlouchala“ koncovka.

FC Žďár U-19 : Bohdalov-muži  3:4 (1:3)  branky : Vokoun, Potocký, Henzl

Šenkýř – Blažíček, Pátek, Klouda, Potocký – Vokoun, Sláma L., Švoma, Lukáš – Henzl – Viliš

Vyrovnaný zápas s účastníkem 1.B třídy v jehož týmu výrazným způsobem dominoval Tomáš Doležal, ještě nedávno opora našeho A-týmu v MSFL a divizi. V naší sestavě opět museli nastoupit mladší dorostenci. V zápase bylo znát, že proti sobě hrají dorostenecký a dospělý tým, neboť hosté silově dominovali a první dvacetiminutovka patřila jednoznačně  jim. Ujali se vedení po standardní situaci a měli i další šance. Postupně jsme si ale na jejich důraz zvykli, zpřesnili jsme a hlavně zrychlili  kombinaci,  čímž jsme se  dostali  do hry a po výborně sehraném rychlém protiútoku jsme vyrovnali. Když jsme po chvíli nevyužili stoprocentní gólovou šanci, tak jsme v samotném závěru prvního poločasu dvakrát naivně chybovali a inkasovali. Vedení hostů v poločase lze označit za zasloužené. V druhé půli byla hra poměrně vyrovnaná se šancemi na obou stranách. Podařilo se nám snížit, hosté však zanedlouho znovu odskočili na rozdíl dvou branek. Opět jsme vstřelili kontaktní gól, ale vyrovnat se nám již nepodařilo, ač jsme si v závěru, kdy soupeř odpadl fyzicky, vytvořili tři vyložené šance.

V sobotu 24. března na domácí umělé trávě budou moci všichni fotbalový příznivci navštívit první jarní kolo dorostenecké divize, kdy bude od 10.00 hodin soupeřem starších dorostenců FC Žďas Žďár nad Sázavou, čtvrtý celek tabulky FC Slovan Havlíčkův Brod.