FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Trenér Petr Nedvěd hodnotí dosavadní průběh přípravy!

Zvětšit

Počínaje 10. lednem zahájilo A mužstvo pod trenérským vedením Petra Nedvěda zimní přípravu. Asistentem týmu bude Václav Pohanka, Michal Nepejchal bude mít na starosti brankáře. Požádali jsme trenéra Nedvěda o krátký rozhovor.

Trenére, máte za sebou tři týdny přípravy, které jsou však doprovázeny samými komplikacemi. Jak je zatím hodnotíte?

Ne moc dobře, jelikož nám to komplikuje počasí a z toho plynoucí kvalita hřiště. Polovinu tréninků venku jsme absolvovali na špatném terénu, kde je zvýšené riziko zranění. Do toho ještě skoro všichni měli nějaké zdravotní komplikace, hlavně chřipka nebo angína. Nevím čím to je, ale tolik hráčů s antibiotiky nepamatuju.

Na čem chcete v přípravě nejvíce zapracovat o proti podzimu?

Chtěli jsme zapracovat na herních situacích v útoku a hru do zhuštěné obrany. Ale opět narážíme na počet hráčů na tréninku a možnosti trénování nových věcí. Ale to je náš problém a musíme se s tím vypořádat.

Všechny zápasy přípravy odehrajeme s velmi kvalitními soupeři. Budete v zápasech točit všechny hráče?

Měl jsem nějakou představu, jak střídat hráče, ale zatím to vypadá, že bude hrát ten kdo přijde. Ale určitě půjdeme do každého utkání plnit to co chceme hrát a podat maximální výkon.

Co je ještě v plánu v rámci přípravy? Budete absolvovat soustředění?

Soustředění neplánujeme a hlavně se musíme dát do pořádku a začít se pořádně připravovat. Věřím, že nejhorší už máme za sebou a začneme fungovat a plnit naše cíle.

Tým opustili střelec Matěj Vopršal a kapitán Jiří Bureš. Budete místo nich shánět náhrady? Jsou v kádru nějaké další změny?

Přišel k nám Fanda Kovář a změny jsme jiné neplánovali. Bohužel budeme asi řešit gólmana, jelikož Konrád si chce finančně polepšit v Polné. Jiné změny nemáme v plánu. Jaro chceme odehrát se stávajícím kádrem.

Jak vypadá zdravotní stav hráčů? Máte k dispozici kompletní tým?

O zdravotním stavu jsem již hovořil. Některé hráče jsem viděl v lednu jednou nebo dvakrát. A to máme již čtvrtý týden přípravy a trénujeme 4x týdně. Myslím si, že hlavně hráči sami by měli více dbát o své zdraví a chovat se podle toho. Samostatnou kapitolou jsou zranění vinou špatného terénu. Musíme se s tím vypořádat a soustředit se na fotbal.

Uvažuje se o změně hracího času domácích utkání na nedělní dopoledne. Proč tato změna?

Již jsem to říkal v předchozích rozhovorech. Myslím, že by mohlo přijít více lidí a být to zajímavější čas pro diváky. Rozhodnutí bude ovšem na vedení klubu. Já osobně bych chtěl hrát v neděli dopoledne.

Rozpis přípravných zápasů:

SO 2.2 FC Žďár – Spartak Slatiňany  3:7(2:3)

SO 9.2 FC Vysočina Jihlava U21 – FC Žďár 2:0(0:0)

SO 16.2 FC Žďár – SFK Vrchovina  2:2(1:1)

SO 23.2 FK Pardubice B - FC Žďár  16.15

SO 2.3 Uničov - FC Žďár  13.00

SO 9.3 FC Žďár – Boskovice 13.00

 

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

SOKOL SLATIŇANY

 Sobota  | 20.7.2019

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad Sázavou

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL