FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Trenér Nedvěd zhodnotil podzimní sezónu!

Zvětšit

O zhodnocení první poloviny divizní sezóny jsme poprosili hlavního trenéra našeho A - týmu Petra Nedvěda.

Po podzimu Vám patří jen o skóre čtvrté místo, jak jste spokojen s polovinou divizní sezóny?

Spokojen  jsem z části.  Je potřeba to rozdělit. Spokojen jsem s herním projevem v některých utkáních, se začleněním loňských dorostenců a celkovým přístupen většiny hráčů. Horší je to s umístěním a výkony některých hráčů.

 

Jaké byly předsezónní cíle a jak se je podařilo na podzim naplnit?

Cíle od vedení byly umístění do 3.místa, to jsme nesplnili i když jen díky skóre. Můj cíl byl 35 bodů, které jsme taky nezískali, takže nemůžu být spokojen.

 

Jaká bodová ztráta Vás mrzí na podzim nejvíce?

Všechny, ale ztráta 4 bodů v utkání s mužstvy ze spodu tabulky, by se stávat neměla. Stejně tak doma s Bzencem byla úplně zbytečná.

 

Výkon v jakém zápase Vás naopak nejvíce potěšil a nejvíce se blížil představám, jak by jste se chtěli prezentovat?

Myslím si, že v žádném utkání jsme nebyli výrazně horší, nebo nás soupeř jasně přehrál. Dle mého názoru jsme ve většině utkání měli některé velmi dobré části. Pokud mám nějaké vybrat, tak  se mi líbily utkání se Stráním, Blanskem, Rosicemi a Tasovicemi.

 

Posledních sedm kol jste neprohráli, což nebylo oproti minulým ročníkům zvykem. Rozdíl byl hlavně ve výsledcích na hřištích soupeřů, ve kterých jsme získali 14 bodů. Co se změnilo, že se najednou začaly body vozit i z venkovních stadionů?

Změnilo se hlavně myšlení hráčů. Dřív měli v hlavách a byli i vedeni k tomu, že venku se musí jen bránit a hlavně nedostat gól. Sami pochopili, že pokud budou hrát stejně aktivně jako doma, tak se body dají dovézt třeba i z Rosic nebo Tasovic, kde se nevyhrálo snad  3 nebo 4 roky.

 

Suverénní Blansko neztratilo ani bod a na druhé místo ztrácíte dva body. Jaká bodová meta bude cílem do jarní části sezóny?

Získat na jaře všechny body. Vím, že to nevyjde, ale cíl by měl být co nejvyšší. Záležet bude samozřejmě na zdraví hráčů a taky na maturitách snad půlky hráčů.

 

Od léta máte nového asistenta – Václava Pohanku. Jak by jste zhodnotil Vaši spolupráci?

Venca je zkušený fotbalista, poznal spoustu trenérů a myslím, že nám spolupráce funguje velmi dobře. Venca má ke klukům spíš kamarádský vztah a dokáže jim předat své vlastní zkušenosti. Většinu rozhodnutí spolu konzultujeme i když samozřejmě poslední slovo mám já, jelikož nesu plnou zodpovědnost za celkové výsledky a projev mužstva. Ale to je spíš otázka pro něj, jak se cítí.

 

Co říkáte na výkony nováčků v Áčku – Henzla, Švomy, Růžičky, Tomáše Trojánka a také Vokouna, kteří v létě vyšli z dorosteneckého fotbalu a hned dostali velký prostor, což ve většině klubů nebývá zvykem?

Kromě Tomáše  znám kluky od žáků a většinu jejich kariéry jsem je trénoval, takže vím co v nich je. Ještě zde chybí z ročníku 1999  Víťa Lukáš, který doufám bude zdráv a má předpoklady, stejně jako výše jmenovaní se stát členem užšího kádru.  Ale samozřejmě hráči dostávají  prostor dle výkonnosti a ne kvůli věku nebo známosti. To platí pro všechny hráče, nejen mladé.

 

Ve Žďáře fotbal dlouhodobě trpí nízkou diváckou účastí. Jaká cesta vede k tomu dostat fanoušky na tribuny?

Na podzim jsme domácí zápasy hráli ve stejném termínu jak Vrchovina a další mužstva z okolí. Myslím, že hodně lidí dalo přednosti vyšší soutěži. Aby chodilo více lidí u nás, musíme hrát samozřejmě dobrý fotbal aby je bavil a byli spokojeni. Další věcí je možná i změna termínu domácích utkání třeba na nedělní ráno, ale to jen můj nápad.

 

 Jaký je plán zimní přípravy a kdy začíná?

Trénovat začneme 10.1. a budeme mít 4-5 tréninků v týdnu a 6 přípravných utkání.

 

Co změny v kádru? Dá se počítat s nějakými odchody nebo příchody?

Skončil Jirka Bureš, který odjíždí na delší dobu do zahraničí a Matěj Vopršal, který by měl odejít do Vrchoviny.

Na zkoušku by měl přijít útočník z nižší soutěže. Bohužel jsem chtěl ještě jednoho hráče dorosteneckého věku, ale to nevyjde. Jinak doufám zůstane kádr v současném složení.

 

Děkuji za rozhovor

 

 

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

SOKOL SLATIŇANY

 Sobota  | 20.7.2019

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad Sázavou

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL