Těsná prohra na úvod přípravy se silnou Chrudimí!

První přípravný zápas na jarní sezónu odehráli fotbalisté FC Žďár na domácí umělé trávě s vedoucím týmem ČFL – MFK Chrudim.  Utkání nakonec rozhodli hosté v závěru zápasu a zvítězili 3:2.

FC ŽĎÁR N. S. – MFK CHRUDIM 2:3

Úvod zápasu vyšel lépe hostům a ti mohli již v 5. minutě jít do vedení.  Po centru z levé strany, ale hostující útočník těsně minul Sobotkovu branku.  Domácí brankář posléze zlikvidoval i dvě nebezpečné hlavičky a jednu nepříjemnou střelu hostí.  Domácí fotbalisté se osmělili ve 12. minutě, ale nadějná akce vedená po pravé straně Nedvědem a centrujícím Vopršalem skončila jen rohovým kopem.  Hosté poté v závěru úvodní čtvrthodiny zahrozili z levé strany a hostující útočník se víc jak ochotně po souboji s domácím obráncem poroučel k zemi a pískala se přísná penalta. K ní se postavil Lukáš Kraják a poslal hosty do vedení – 0:1. Domácí fotbalisté dostali stejnou možnost ke skórování ve 25. minutě, kdy po střetu Vopršala s hostujícím brankářem, tentokrát skončil na zemi domácí útočník. K její exekuci se postavil sám faulovaný Matěj Vopršal a bezpečně vyrovnal – 1:1. Konec prvního poločasu se pak odehrával za mírné převahy hostů, kteří se ale do vyložených šancí nedostávali.

Druhý poločas začal tlakem hostů a Sobotka se měl opět co ohánět. Nejprve v 52. minutě vytáhl zákrok, kdy po střele z pravé stany vyrazil prudkou střelu nohou. V 65. minutě poté vytěsnil na roh výborně kopnutý přímý volný kop, který směřoval pod jeho břevno. Domácí, kteří se do té doby bránili a vyráželi do protiútoků, se z jedné takové akce dočkali.  Po střele z velkého vápna se prosadil v 77. minutě Stanislav Švoma – 2:1. Hosté ovšem nesložili zbraně a hnali se za vyrovnáním.  V 82. minutě využil nedorozumění v domácí obraně znovu Lukáš Kraják a vyrovnal – 2:2. V 86. minutě se pak Kraják dočkal hattricku, když se protáhl po pravé straně okolo domácího obránce a prostřelil bezmocného Sobotku – 2:3. V závěru se domácí snažili o vyrovnání, ale po několika standartních situacích se jim to již nepovedlo.

Hodnocení zápasu:

Petr Nedvěd (FC Žďár) - Dnes jsme se utkali s velice kvalitním soupeřem a pokusili jsme se hrát v první půli s aktivní obranou cca deset metrů na soupeřově půlce. Docela se nám to dařilo, i když byl soupeř více na balonu a trochu aktivnější. Snažili jsme se o přečíslení v rychlém protiútoku. Dle mého názoru skončila první půlka spravedlivou remízou. Do druhé poloviny poslal soupeř několik klíčových hráčů, a my byli nuceni naše klíčové hráče kvůli zranění střídat. Soupeř nás celou druhou půli tlačil a my se snažili hrozit z brejků. Jeden se nám i podařil a vedli jsme 2:1. Po našem nedorozumění v obraně soupeř v 82. minutě vyrovnal a čtyři minuty před koncem dal gól a zaslouženě vyhrál. Kluci podali velmi bojovný výkon a zjistili, jak hraje suverénně lídr ČFL. Chtěl bych kluky pochválit za přístup a u videa si probereme, co jsme dělali špatně. Pozitivem byl i výkon dorostenců. Myslím, že se kluci nemusí za svůj výkon stydět.

Pavel Jirousek (MFK Chrudim) -  Domácí na nás vyrukovali s dost tvrdou hrou. Navíc zvolili nečekaně velmi fyzicky náročný styl hry, který také vedl k tomu, že postupem času začali odpadat. I když jsme vstřelili tři branky, myslel jsem si, že si vytvoříme daleko větší počet brankových příležitostí. Zápas měl ale z obou stran výborné tempo a více než dobrou úroveň.

Góly: 25. Vopršal (PK), 77. Švoma - 15.(PK), 82. a 86. Kraják Rozhodčí: Stratený. ŽK: 0:0. Diváci: 100. Poločas: 1:1.
FC Žďár n. S.: 1.pol.: Sobotka – Komínek, Vitásek, Peňáz T., Fiala – Bureš (Růžička), Sodomka, Nedvěd - Janů, Vopršal, Henzl 2.pol.: Sobotka - Komínek, Vitásek, Machatka, Fiala - Růžička, Švoma, Nedvěd - Trojánek, Vopršal (Peňáz Z.), Frieb

Příští přípravný zápas na domácí umělé trávě budou moci všichni fotbalový příznivci navštívit příští sobotu 3. února, kdy bude od 12.00 hodin soupeřem FC Žďár vedoucí celek divize C - Sokol Živanice.