Tasovice udolány gólem z rohu!

K poslednímu domácímu mistrovskému utkání přijely na Bouchalky Tasovice. Po vyrovnaném průběhu utkání nakonec rozhodl gól Patrika Fialy přímo z rohového kopu.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - TJ SOKOL TASOVICE  1:0 (1:0)

Rozhodčí: Dudek  ŽK: 3:2 ČK: 0:0 Diváci: 160  Poločas: 1:0 Branky: 11. Fiala
FC Žďas Žďár n. S.: Sáblík - Fiala,T.Trojánek(71. Nedvěd), T. Peňáz(74. Růžička),Vitásek - T. Vokoun, Švoma(80. Šindelka), Kovář, Sodomka - L.Trojánek, Henzl

Začátek zápasu se odehrával ve středu pole. První vážná šance domácích skončila brankou, když se v 11. minutě trefil přímo z rohu Fiala - 1:0. Další velkou šanci domácích nevyužil ve 22. minutě Henzl, když po hezké kombinaci několika hráčů tváří v tvář nechal vyniknout Konvalinu. Hosté se dostali do první vážné šance až v 31. minutě, ale trestný kop z hranice vápna šel jen těsně vedle Sáblíkovy branky. Do konce poločasu stála ještě za zaznamenání akce Lubora Trojánka, který ale po narážečce ve vápně neměl již dostatek sil v zakončení. Poločas tak skončil domácím jednobrankovým vedením.

Začátek druhé půle se odehrával dlouhé minuty mezi oběma vápny. První vážná situace se tak odehrála až v 58. minutě, ale střela hostí skončila jen na břevnu. Další šance hostí pak skončila v 74. minutě nad brankou a domácí se také po střele na přední tyč v 82. minutě neradovali. V 83. minutě pak Konvalina vytáhl nebezpečnou střelu domácích pod břevno na rohový kop. Závěrečné minuty se nesly ve snaze Tasovic o vyrovnání, ale domácí obrana hosty již ke skórování nepustila. S vlastními fanoušky se tedy domácí fotbalisté rozloučili vítězstvím, které je udrželo před posledním kolem ve hře o čtvrté místo v divizní tabulce.

V příštím kole zajíždíme v pátek  14. června do Bzence,  začátek zápasu je v 17.30 hodin.