Střídající Bureš rozhodl o výhře nad Blanskem!

Ve 26. kole divize jsme hostili velmi nebezpečné Blansko, které jsme zdolali až dvěma vstřelenými brankami ve druhém poločase.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N. S. –  FK BLANSKO  2:0(0:0)

Začátek zápasu patřil hostům, kteří podnikali nebezpečné akce po brejkových akcích. My jsme také nezůstali pozadu a nabídli několik kombinací a rohových kopů, které však většinou zůstaly nezakončeny. Poté již hra probíhala v naší režii, ale v koncovce jsme byli bezradní. Vše dokumentovala 43. minuta, kdy Nedvěd z malého vápna nedokázal zakončit v nadějné pozici. Do kabin se tedy šlo za bezbrankového stavu.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a ve 46. minutě střílel z velkého vápna Vopršal. Jeho střelu však opět obrana hostí zblokovala na roh. V 56. minutě přišla největší chvíle hostí, ale pěknou akci zakončenou Dvořákem stačil Konrád zlikvidovat. Změnu skóre tak přinesla až 71. minuta. To si Vopršal naběhl na nahrávku Trojánka, který odcentroval na zadní tyč, kde zůstal nepokrytý Bureš. Ten v této situaci zachoval chladnou hlavu a krásnou hlavičkou skóroval na přední tyč - 1:0. O minutu později mohl navýšit skóre po centru Fialy hlavou Tomáš Peňáz, ale jeho pokus minul branku jen o centimetry. Druhou korekci skóre tak musela změnit až 80. minuta, když se trefil střelou po zemi z velkého vápna Vopršal - 2:0. V 82. minutě se po akci Bureše dostal míč na levou stranu k Henzlovi, kterého následnou střelu vyrazil brankář Záleský opět na roh. V posledních minutách se již nic výrazného neudálo, a tak velmi dobré divizní utkání skončilo naším dvougólovým vítězstvím.

Sestřih zápasu zde:

Góly FC Žďas: 71. Bureš, 80. Vopršal  Rozhodčí: Mayer ŽK: 4:2  Diváci: 150  Poločas: 0:0.
FC Žďas Žďár n. S.: Konrád - Peňáz T., Komínek, Fiala, Štursa - Vitásek, Janů(68. Bureš), Trojánek(77. Henzl), Sodomka(89.Švoma), Nedvěd  - Vopršal.

Příští mistrovský zápas zajíždíme do Rosic, utkání začíná v sobotu 26. května v 17.00 hodin.