Starší dorost zvládl jarní premiéru na jedničku!

Jediný tým, který o víkendu odstartoval do jarních mistovských zápasů byl v sobotu 16. března starší dorost U19. Ten si poradil s posledním Pelhřimovem a odskočil mu v tabulce na rozdíl devíti bodů. Navíc pak soupeři oplatil podzimní prohru 2:3 a má tak lepší bilanci vzájemných zápasů.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - FK PELHŘIMOV  3:1  (1:0)

Sestava: Sáblík ( 70. Batelka ) – Blažíček, Klouda, Pelikán, Požár – Titauer ( 73. Viliš ), Srnský ( 70. Kulhánek ), Zažímal, Pöndl ( 80. Zrůst ) – Žák, Hartl

Branky : 32. Pöndl, 73. vlastní, 89. Kulhánek – 70. Vanhasselle

Bojovné utkání, které nám přineslo důležité tři body. V zápase jsme určitě nebyli fotbalovějším týmem, ale hráči se prezentovali velkým nasazením a bojovností, díky čemuž vítězství „urvali“. Chyběla nám přesnost i větší snaha o kombinaci. Možná i důležitost zápasu zapříčinila, že se hráči často uchylovali k alibistickým řešením situací. Přesto jsme si v prvním poločase vypracovali dvě jasné gólové příležitosti, avšak  Pöndl ani Titauer skórovat nedokázali. Ve druhém případě se navíc mohlo naplnit klasické „nedáš, dostaneš“, neboť vzápětí měl Pelhřimov stoprocentní šanci, v níž naštěstí pro nás Fikar nadvakrát neuspěl. Ve 32. minutě se Kloudův odkop dostal k volnému Pöndlovi a ten v šanci zachoval klid a přehodil vyběhnutého brankáře hostí – 1:0.

Ve druhém poločase pokračovalo bojovné utkání, které nebylo nijak zvlášť pohledné. Výjimkou byla perfektní průniková přihrávka Hartla na Titauera do vyložené šance, ovšem bez gólového efektu díky zákroku hostujícího brankáře. Vyrovnání přinesla až 70. minuta, kdy nepříliš prudká střela hostí po nedůrazu domácí obrany skončila k překvapení všech v Sáblíkově bráně – 1:1. Bohužel značný podíl na brance mělo zranění Sáblíka, které si při zákroku přivodil, což mu znemožnilo míč udržet. Do domácí branky nastoupil Batelka. V podstatě vzápětí kopal střídající Kulhánek rohový kop a dezorientovaný obránce hostí jej nekompromisně uklidil do vlastní brány – 2:1. Hosté se potom tlačili za vyrovnáním, avšak vyloženou šanci si již nevytvořili. Naopak v předposlední minutě po jejich rohu Batelka rychle rozehrál do brejku, Zrůst uvolnil Kulhánka a ten vstřelil do prázdné brány uklidňující gól - 3:1.

Příští zápas sehrají naši dorostenci U19 na domácí umělce v neděli 24. března od 10.15 hodin, kde nám bude soupeřem třetí tým tabulky - Hodonín.