Starší dorost rozhodl v prvním poločase

Starší dorost U19 se v sobotu 21. dubna utkal v dalším kole dorostenecké divize s Humpolcem. Po výborném výkonu hlavně v první polovině zápasu jsme si připsali tři důležité body, které znamenaly posun na desáté místo tabulky.

FC Žďár nad Sázavou – AFC Humpolec  3 : 1  ( 3:0 )

Branky : Henzl 2, Švoma

Sestava: Šenkýř – Blažíček, Pátek, Růžička, Potocký – Zažímal, Kulhánek ( 71. Srnský ) – Sláma ( 58. Lukáš ), Švoma, Vokoun ( 88. Pelikán ) – Henzl ( 83. Poul )

Zasloužené vítězství, ke kterému jsme však došli po dvou herně naprosto rozdílných poločasech. V prvním jsme jednoznačně dominovali, a i když jsme soupeře pustili do dvou gólových šancí, přestávkové vedení mohlo být daleko vyšší než 3:0, ale nedokázali jsme proměnit celou řadu  příležitostí, které gólem skončit měly. Po přestávce jsme nepochopitelně polevili, soupeř se dostal do hry, a když po hodině hry krásným gólem z 25-ti metrů snížil Moravcem, hrozilo, že v případě kontaktního gólu bude z původně jednoznačného zápasu ještě drama. K tomu naštěstí nedošlo, soupeř se již gólově dále prosadit nedokázal a ani my jsme nedokázali z několika nebezpečných situací skóre navýšit.

Hodnocení trenéra:

„Pokud je zápas hodnocen jako celek, tak jsme zvítězili zaslouženě, čemuž napovídá i výsledek. Avšak výkon v druhém poločase nebyl vůbec kvalitní. Soupeř naštěstí nedokázal naše snížené nasazení potrestat více než jedním gólem. Současně je ovšem také nutno konstatovat, že kdybychom v první půli proměnili většinu vypracovaných vyložených šancí, nebylo by v druhém poločase již o co hrát. Nehraje se ovšem na kdyby, rozhoduje výkon a hlavně góly.“

Příští mistrovský zápas budou moci fotbalový příznivci navštívit v sobotu 28. dubna, kdy bude od 10.00 hodin soupeřem starších dorostenců lídr tabulky Blansko.