Starší dorost prohrál v Třebíči

V pátek 4. května sehrála naše U19 další divizní zápas, tentokrát proti poslední Třebíči. Dobře rozehrané utkání jsme ztratili v poslední desetiminutovce. V tabulce tak držíme nadále dvanáctou příčku s pohodlným náskokem před sestupovými pozicemi.

Utkání, v němž domácí, kterým jinak patří poslední příčka v tabulce, nastoupili v nejsilnější možné sestavě, ve které běžně nehrají, neboť i dle jejich vyjádření to byla jedna z posledních možností, jak zabojovat o záchranu. Do utkání tak v domácích dresech nastoupili i hráči, kteří již hrají pravidelně dospělou divizní soutěž. Od počátku zápasu to bylo znát, výkon a styl hry, kterým se Třebíč prezentovala, zcela jistě neodpovídal jejich postavení v tabulce. Od počátku zápasu se snažili diktovat tempo hry, měli větší držení míče a byli nebezpečnější. Přesto jsme se ve 12. minutě dostali do vedení, když se v soupeřově pokutovém území dostal k dlouhému míči Henzl, dobře si ho pokryl a z úhlu prostřelil domácího brankáře. V krátké době poté jsme měli ještě dvě velice dobré příležitosti ke zvýšení skóre, avšak nedokázali jsme je využít, načež se ke slovu dostali domácí a byli po zbytek poločasu lepší. Vytvořili si několik vyložených šancí, ale pokaždé ztroskotali na výborném Šenkýřovi a jednou byli nepřesní.

Hned od počátku druhého poločasu domácí pokračovali v tlaku a měli během pěti minut dvě šance, když jednou stříleli vedle a jednou opět skvěle zasáhl Šenkýř. I poté pokračovala převaha domácích s několika nebezpečnými situacemi. Několikrát jsme se také osmělili, ale v útočné fázi se nám hra nedařila, zejména díky velmi kvalitnímu výkonu domácích. I tak jsme se dostali do slibné situace, avšak bez gólového zakončení. Domácím se podařilo vyrovnat v 80. minutě, když dlouhý centr z volného přímého kopu nechtěně prodloužil Vokoun hlavou mimo dosah Šenkýře. Očekávaný zvýšený tlak domácích po vyrovnávacím gólu se překvapivě nedostavil a naopak jsme to byli my, kdo jsme si vypracovali dvě stoprocentní šance. První v 84. minutě chytil domácí brankář, druhou v 86. minutě jen vyrazil před prázdnou bránu, kde chtěl míč dorazit Poul, ovšem nepovedlo se mu to jen díky zákroku bránícího hráče. Nevyužití těchto dvou šancí se nám vymstilo v 89. minutě, kdy jsme se dopustili hrubé chyby při dlouhém nakopnutém míči za naši obranu, míč propadl a domácí hráč rozhodl utkání.

Hodnocení trenéra: Zápas proti výbornému soupeři jsme ztratili až v úplném závěru. Pokud bych zápas hodnotil podle šancí a předvedené hry, tak domácí vyhráli zaslouženě, měli více vyložených šancí, my jsme se větší část utkání bránili. Přesto jsme ale vedli a vedení si drželi po většinu zápasu. Tlak domácích byl místy veliký, nás však ve hře držel vynikající Šenkýř. I tak jsme se ale k šancím také dostali a mohli utkání paradoxně otočit v náš prospěch, zejména pokud jsme přežili gólové situace domácích. V poslední desetiminutovce k tomu byly dvě super příležitosti, za jejich neproměnění jsme byli potrestáni. Chyba v poslední minutě pak byla školácká, ale to se stává i ve vyšších soutěžích. Paradoxně se jí dopustil hráč, který celý zápas podával velice dobrý výkon. Určitě se z ní poučíme. I taková chyba je dobrou školou do dalšího fotbalového života. Nechci již spekulovat, zda byla z naší strany chyba, že jsme soupeři dovolili přeložit utkání na pátek a on měl k dispozici sestavu, kterou postavil. V neděli by měl tyto hráče k dispozici pravděpodobně též. Navíc odmítám dopředu kalkulovat, koho soupeř postaví a koho ne. Náš kádr, ač není početný, je natolik kvalitní, aby si to mohl rozdat s kýmkoliv v této soutěži bez ohledu na postavení v tabulce a byl v tom zároveň úspěšný. Naznačil to i před týdnem v zápase se suverénně vedoucím Blanskem, které jsme sice také o gól prohráli, ale k bodovému zisku nebylo daleko, ukázal to i na podzim například v zápasech v Hodoníně a v Jihlavě. I tentokrát se dalo v utkání uspět, podržel nás brankář, měli jsme šance, i když ne tolik jak domácí, hráči bojovali, bohužel to nestačilo. Takový je fotbal. Byl to zápas, který jsme mohli 1:5 prohrát nebo taky 3:1 vyhrát.

HFK Třebíč – FC Žďár nad Sázavou 2:1 (0:1)

Branka: Henzl

Sestava: Šenkýř – Srnský ( 76. Poul, 87. Pelikán ), Pátek, Růžička, Blažíček – Zažímal, Kulhánek ( 78. Fousek ) – Sláma, Švoma, Vokoun - Henzl