FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Starší dorost převálcoval H.Brod!

Zvětšit

V sobotu 24. března zahájil své učinkování v divizi i náš starší dorost U19, který si poradil se čtvrtým celkem tabulky H.Brodem a po výborném výkonu zvítězil 5:0.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N. S.  – FC SLOVAN H.BROD  5:0 (1:0)

Začátek utkání byl z naší strany mírně nervózní a ve hře byla značná řada nepřesností. Hosté byli v úvodu prvního poločasu lepší. Po necelé čtvrthodině hry si po zaváhání naší defenzívy vytvořili vyloženou šanci, kterou ale zlikvidoval vyběhnutím Šenkýř.  Hosté hráli v obraně poměrně riskantně, což jsme ovšem neuměli patřičně využít, když nás brzdila zbytečně  zdlouhavá rozehrávka ve středu hřiště.  I tak jsme si od 20. minuty vytvořili několik vyložených šancí, které jsme bohužel nedokázali proměnit.  Trápení v koncovce pokračovalo až do  42. minuty, kdy se nám po výborném zrychlení hry podařilo vytvořit stoprocentní šanci pro  Lukáše, který šel sám na hostujícího brankáře a s jistotou proměnil.

Druhý poločas se již v podstatě celý odehrával v naší režii, od začátku jsme byli aktivnější a hned v 52. minutě zvýšil Švoma. Zakrátko skóroval Henzl a o výsledku utkání bylo rozhodnuto. Bohužel to vedlo k našemu mírnému uspokojení a trochu jsme polevili. Přesto jsme ale na hřišti dominovali, výsledkem čehož byly branky Slámy a Lukáše a několik dalších šancí, které však zůstaly nevyužity.

Branky : Lukáš 2, Švoma, Henzl,  Sláma

Sestava: Šenkýř – Blažíček, Pátek, Růžička, Potocký – Sláma, Klouda ( 80. Srnský ) – Vokoun, Švoma, Lukáš – Henzl

Hodnocení trenéra:

 „V zápase jsme nad kvalitním soupeřem zvítězili naprosto zaslouženě, kdy kromě úvodu jsme byli po celou dobu utkání lepší. Získali jsme tři důležité body pro boj o záchranu, které nám mohou pomoci i psychicky. Současně se ale i přes jednoznačný výsledek nesmí zapomenout na to, že  v naší hře byly některé nedostatky, na jejichž odstranění musíme usilovně pracovat.“

 

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšit

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎÁR n. S.

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL