FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Šindelka: Z porážky bychom se měli poučit!

Jakub Šindelka, stoper FC Žďár n. S.

Zkušený stoper Jakub Šindelka se v létě vrátil do dresu FC Žďár. Náš web jej vyzpovídal po nevydařeném ukání v Tišnově, které jsme prohráli 1:4.

Jakube, po dvou a půl letech působení v Rakousku jsi se vrátil zpět do Žďáru. Co se od té doby v kabině změnilo?
Myslím si, že se kádr za tu dobu hodně omladil, je v něm více kluků z dorostu. Hráčsky se to tedy změnilo, ale s většinou jsem se znal.

Sledoval jsi během rakouského angažmá výkony a výsledky Žďáru?
Výsledky jsem sledoval, pokud byla možnost, chodil jsem na domácí zápasy. Jeden den v týdnu jsem si pak, po dohodě s vedením klubu, chodil s kluky také zatrénovat.

Do sezony jsme vstoupili drtivou výhrou nad Třebíčí, v Tišnově jsme však narazili. Čím si prohru 1:4 vysvětluješ?
Myslím si, že jsme to nezvládli v první řadě v hlavách, ale také výkonem na hřišti. Prostě to nikomu z nás v neděli nesedlo. Doufám, že to byl ten zápas blbec, který jsme si teď vybrali. Podle mě, jsme se zbytečně nechali strhávat děním okolo nás a tolik se nesoustředili na samotnou hru.

Hodně diskuzí vyvolávalo v Tišnově chování známého provokatéra Petra Švancary. Chceš k tomu něco říci?
Byl jsem na to připravený, protože jsem se na něj byl podívat při mém působení v Rakousku, takže mě jeho chování a vystupování směrem k protihráčům i k rozhodčím nepřekvapilo. Toto si musí ukočírovat rozhodčí. Ale více se k tomu nechci vracet, je to už za námi.

Spousta lidí si určitě řekne, že jste se vrátili nohama na zem, co Ty na to?
I z dění v kabině před Tišnovem si to nemyslím, žádné euforii jsme nepodlehli. Na druhou stranu je možná dobře, že takový zápas přišel, o to více se budeme soustředit na další zápasy. V Tišnově byl jeden Švancara, ale třeba za týden na Vrchovině to bude celá tribuna, proto se musíme pokaždé soustředit jen na náš výkon.

Nyní nás doma v sobotu čeká Bzenec, nic jiného než tři body zřejmě neberete, že?
Doma chceme jednoznačně tři body. Byl jsem se u nás podívat na Bzenec na jaře, ve středu operuje Šmahaj, technický záložník, který to má v noze, mají mančaft prošpikovaný zkušenými hráči. Čekám těžký a vyrovnaný zápas, ale v divizi může každý porazit každého, proto je třeba doma naplno bodovat.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL