Série bez prohry skončila ve Ždírci

Momentka z vítězného utkání proti Strání.

Od 13. srpna neokusili fotbalisté FC Žďár hořkost porážky. Tato vydařená šňůra skončila v 9. kole moravskoslezské divize D na hřišti nováčka ze Ždírce nad Doubravou, kterému jsme v derby podlehli těsně 0:1.

TATRAN ŽDÍREC N. D. - FC ŽĎÁR N. S. 1:0

Do krajského derby nastoupili hráči Žďáru aktivně, od úvodu měli míč více na kopačkách, ale v zakončení jsme si počínali hodně naivně a nedůrazně. Ve 21. minutě navíc přišla fatální chyba celé naší obranné fáze, kdy jsme špatně zahráli standardní situaci, domácí se dostali do brejku, který Klimeš vyřešil excelentně a bylo to 1:0. Do poločasové pauzy jsme měli tlak, ale ten byl pouze platonický, navíc bez důrazu.

Po změně stran se obraz hry nezměnil, Ždírec jsme dál tlačili, výsledkem byly dvě stoprocentní tutovky Vopršala. Hlavně ta druhá, z 68. minuty, kdy byl náš útočník sám před gólmanem Ždírce doslova volala po gólu. Bohužel náš útočník poslal míč pouze do náručí Pometla. Ani ve zbytku utkání jsme se prosadit nedokázali a tak jsme diviznímu nováčkovi přenechali tři body.

Gól: 21. Klimeš. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 3:4. Diváci: 330. Poločas: 1:0.
Ždírec n. D.: Pometlo – Kučera, Fikar, J. Novotný, Štukhejl – Kysilko (70. Pátek), Jiroutek, Tlapák (91. Čalkovský), Klimeš – Najman, P. Novotný (87. Málek).
FC Žďár n. S.: Konrád – Šindelka, Fiala (46. Štursa), Komínek, Wasserbauer – Bureš (76. Kunsmüller), Vitásek, Trojánek, Sodomka, Nedvěd (46. Mašek) – Vopršal.