S Tasovicemi přišla druhá domácí prohra!

Třetí divizní kolo v neděli 25. srpna  našim mužům v domácím prostředí nevyšlo a s Tasovicemi jsme si připsali jednobrankovou prohru.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - SOKOL TASOVICE 3:4(0:1)

​​​​​​Rozhodčí: Galář ŽK: 2:3 ČK: 0:0 Diváci: 180  Poločas: 0:1 Branky: 56. vlastní,85.Šindelka,90.Komínek - 23.,73. a 78. Lapeš, 79.Paul
FC Žďas Žďár n. S.: Tomáš Jícha - Henzl,T. Trojánek, Šindelka, Lukáš(69.Komínek)- Růžička(46.Vokoun),Vitásek, Janů, Sodomka - Kovář, L.Trojánek.

Zápas začali domácí aktivně a v prvních dvaceti minutách si vytvořili asi čtyři nadějné situace, které bohužel brankou neskončily. To hosté z první vážnější příležitosti udeřili Lapešem, který ve 23. minutě zakončil akci po nahrávce za obranu, střelou k tyči Jíchovy branky - 0:1. Domácí se nadále tlačili před branku Stejskala, ale velké množství šancí zůstávalo nadále nevyužito. Nejblíže k dosažení branky měl ve 43. minutě Lubor Trojánek, ale cestu míče do sítě zastavilo břevno, po jeho střele pravou nohou. Poločas tak vyzněl lépe pro hosty, kteří z minima vytěžili maximum.

Druhý poločas se hrál dlouho bez šancí. Až v 56. minutě centr Sodomky napálil z voleje za bezmocného Stejskala do hostující branky Horáček - 1:1. Tasovice v těchto chvílích spoléhaly na brejkové situace, které využil dvěma brankami Lapeš a poslal hattrickem hosty v 78. minutě do dvougólového vedení - 1:3. Aby to nebylo pro zmrazené domácí málo, tak o minutu později napřáhl z vápna Paul a zvýšil na - 1:4. Domácí se dále pokoušeli o snížení skóre a nejprve v 85. minutě se krásným volejem pod břevno trefil Šindelka - 2:4. V poslední minutě pak snížil Komínek na rozdíl jedné branky - 3:4, ale to již bylo vše, protože finiš domácích přišel příliš pozdě.