S Chotěboří jsme si poradili

Také ve druhém přípravném utkání fotbalisté Žďáru nad Sázavou nezaváhali. Krajská Chotěboř sice srdnatě vzdorovala, ale na víc než na těsnou prohru 1:2 jí to nestačilo.

FC ŽĎÁR N. S. - CHOTĚBOŘ 2:1

Utkání se odehrálo na Bouchalkách, ale na vedlejší travnaté ploše menších rozměrů, což se na hře obou celků projevilo. Chotěboř se od prvních minut snažila především vykrývat skulinky ve středu pole, což se jí poměrně dařilo. Přesto jsme mohli jít ve 14. minutě do vedení. Po faulu na Ločárka se pískala penalta, gólman hostů ji však Trojánkovi zlikvidoval. I po tomto okamžiku byli hráči Žďáru aktivnější a hledali dál skulinky v soupeřově obraně. Ve 27. minutě našel Ločárek Pohanku, který utaženou placírkou poslal domácí do vedení. Byl to po bezmála čtyřech letech první gól vyhlášeného ostrostřelce v barvách Žďáru.

Z vedení jsme se radovali pouze deset minut. Po nedorozumění v naší rozehrávce přišel zbytečný roh, po něm nedůraz hráčů Žďáru v malém vápně, čehož Chotěboř využila k vyrovnání skóre. Pět minut před poločasovou pauzou nás však na koně vrátil Ločárek. Trojánek jej našel na zadní tyči a Ločárek se prosadil křížnou střelou.

O poločasové přestávce došlo k velkému prostřídání, což se negativně promítlo do kvality hry. Kombinace začala váznout, přesto měli Komínek, Kunstmüller i Fiala stoprocentní šance na to, aby naše vedení zvýšili. Také Chotěboř jednou zahrozila, ale gólman Konrád s pomocí tyče zachránil. Také druhý přípravný duel jsme tak výsledkové zvládli.

"Výsledek úplně neodpovídá tomu, co se dělo na hřišti, měli jsme rozhodně zvítězit vyšším gólovým rozdílem. Byla to však dobrá příprava proti solidnímu soupeři, která nám opět ledacos v naší hře ukázala. Vyzkoušeli jsme na levém beku mladého Patrika Fialu z Jihlavy, který se ukázal ve velmi dobrém světle. Jde o levonohého hráče, který nám chybí, podal sympatický výkon, nyní se budeme snažit vyřídit jeho příchod k nám," sdělil po utkání kormidelník Žďáru Jozef Vanko.

K podzimní generálce si fotbalisté Žďáru nad Sázavou pozvali opravdovou kvalitu. V sobotu se na Bouchalkách od 17.00 představí třetiligové Velké Meziříčí. Přijďte všichni v hojném počtu podpořit naše borce před startem nového ročníku!

Góly FC Žďár n. S.: 27. Pohanka, 40. P. Ločárek. Poločas: 2:1. FC Žďár n. S.: Konrád - Komínek (73. Sláma), Štursa, Šindelka (46. Wasserbauer), Fiala - P. Ločárek (46. Bureš), Sodomka (46. Mašek), Vitásek (69. Musil), Trojánek (73. Janů) - Pohanka (46. Z. Peňáz), Jurnečka (59. Kunstmüller).