FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Rozhovor s hráčem podzimu Luborem Trojánkem!

Zvětšit

Na podzim zasáhl Lubor Trojánek do 14 divizních zápasů v nichž vstřelil sedm branek. My jsme ho požádali o krátký rozhovor.

Lubore, vedením klubu jsi byl oceněn jako nejlepší hráč podzimu. Jaká byla první polovina sezóny z tvého pohledu jak individuálně, tak týmově?

Tímto bych chtěl ještě jednou poděkovat vedení, za zvoleného hráče podzimu. Hodně mě to potěšilo. Myslím si, že první polovina sezóny se od druhé tolik nelišila. Celý podzim jsme podávali velmi dobré herní výkony, jak v domácích tak konečně i ve venkovních zápasech. Bohužel v některých zápasech jsme neproměnili svoje vyložené šance, proto jsme si né vždy odnesli 3 body. Střelecky se mi začalo dařit, když jsem se vrátil z dovolené, za což jsem velmi rád.

Který zápas by jsi vyzdvihnul a ve kterém jsme podle tebe naopak nejvíce ztratili?

Zápasů, které bych vyzdvihnul a ve kterých jsme ztratili je více. Nejlepší výkon si myslím, že jsme předvedli s Blanskem (se kterým jsme ale bohužel vyšli bodově naprázdno), Tasovicemi a Rosicemi a mezi ty horší zápasy patří týmy ze spodní část tabulky jako jsou Humpolec a Nové Sady. Ztráta bodů byla bohužel i v domácím zápase s Bzencem, kdy jsme zaváhali na začátku a bohužel už jsme to nestihli zvrátit, proto z toho pro nás byla smolná remíza 3:3.

Máš na kontě 7 vstřelených gólů, který byl nejhezčí?

Jsem rád za každý gól, který pomůže týmu k zisku 3 bodů, takže si myslím, že nám nezáleží jestli je gól hezký nebo ne, hlavně, že je to gól a že vítězíme. Samozřejmě kdybych si měl vzpomenout, tak asi proti Blansku, kdy jsme v 90 minutě zahráli signál a já se s týmem mohl radovat.

Pojďme se vrátit k tvým fotbalovým začátkům. Kdy nebo jak si začal s fotbalem, kdo tě k němu přivedl?

K fotbalu mě přivedl taťka. Když mi bylo 7 let, jeli jsme na nábor do Nové Vsi. Vzpomínám si na to jako kdyby to bylo včera. Jsem moc rád, že jsem u fotbalu zůstal a tátovi bych tímto rád poděkoval.

Jak se ti vedlo v mládežnické kopané? Vynikal si, střílel hodně gólů?

Vzpomínám si, že v přípravce jsem v jednom ročníku nastřílel 39 gólu. Byl to ročník 2005-2006. Moc hezky se na to vzpomíná. Jinak si myslím, že jsem nikdy takhle gólově nevynikal.

Hrál jsi v dorosteneckém věku v Jihlavě, jak na tuto zkušenost vzpomínáš?

Dorostenecký věk je asi nejdůležitější kategorie. V tomto věku se rozhoduje o budoucnosti hráče. V Jihlavě to bylo období, které mně po tréninkové stránce dalo hodně a rád bych poděkoval trenéru Davidovi Oulehlovi, který mě větší část dorostu vedl. Tento trenér mi dal ze všech trenéru v dorostu nejvíce.

Vyzkoušel jsi také angažmá v sousední Vrchovině. Jak by jsi porovnal prostředí u nás a v Novém Městě?

Je to velmi podobné, rozdíl jen asi v tom, že Vrchovina jezdí částečně trénovat do Radešínské Svratky, v zimě na umělou trávu do Žďáru nebo Domanínu. Žďár to má všechno pohromadě, což je dle mého lepší, co se týče prostředí.

Co tě dovedlo do Žďáru? Jsi tady spokojený?

Do Žďáru mě přivedl Radim Chmelíček. Bylo to v období, kdy jsem toho ve Vrchovině moc neodehrál, tak jsem po domluvě s Radimem zkusil Žďár a myslím si, že mně to velmi pomohlo.

S kým si na hřišti nebo v kabině nejvíce rozumíš?

Asi nejde říci s kým si v kabině rozumím úplně nejvíce. Mám rád všechny kluky stejně.

Co tvá rodina, navštěvuje zápasy?

Moje rodina a přítelkyně pravidelně navštěvují domácí zápasy, většinou i venkovní. Podporují mě vážně hodně, čehož si vážím.

Máš nějaký cíl, kterého by si chtěl se Žďárem dosáhnout?

Určitě bych si rád se Žďárem zahrál 3 ligu, ale jelikož máme hodně mladý tým, potřebujeme ještě nějaké zkušenosti. Myslím si, že po doplnění 2-3 zkušenějších hráčů z vyšších soutěží by do 2 let 3 liga ve Žďáře určitě mohla být.

Máš nějaké koníčky ve volném čase mimo fotbal?

Ve volném čase většinou trávím čas s přítelkyní – to je jeden velký koníček (směje se). Jinak v zimě chodím rád s kamarády do haly na futsal a občas také zajdu na volejbal a do bazénu. V létě mám rád relax u vody.

Děkuji za rozhovor a ještě nám prozraď něco ze zákulisí kabiny týmu.

Týmový dotazník:

Největší bavič kabiny: Rosťa Sodomka

Bordelář kabiny: Patrik Fiala

Lídr týmu: myslím si, že nám lídr týmu chybí

Nejrychlejší hráč týmu: Tomáš Trojánek a Čestmír Vitásek

Největší lenoch kabiny: Lukáš Konrád

 

 

 

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

SOKOL SLATIŇANY

 Sobota  | 20.7.2019

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad Sázavou

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL