FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Rozhovor s... Čestmírem Vitáskem

Čestmír Vitásek

Po každém odehraném kole bude náš web přinášet rozhovor s nejlepším hráčem zápasu v dresu FC Žďár. Po vítězném utkání s Třebíčí vybral kouč Jozef Vanko dvacetiletého záložníka Čestmíra Vitáska, který se do klubu v létě vrátil po sedmiletém působení v Jihlavě.

Čestmíre, do klubu jsi se vrátil po sedmi letech působení v mládežnických kategoriích Vysočiny Jihlava. Jaký to byl návrat?
Jelikož jsem odsud odcházel jako hodně mladý, tak jsem to ani příliš nevnímal. Kontakt se Žďárem jsem však v žádném případě neztratil, pokud to šlo, chodil jsem na každý domácí zápas mužů.

Mistrovská premiéra Tobě, ale i celému mužstvu vyšla. Jak jsi zápas s Třebíčí viděl, byla to jednoznačná záležitost, že?
Přiznám se, že jsem byl na Třebíč docela zvědavý. Když jsem v týdnu před zápasem slyšel, s jakým kádrem by měli přijet... Předpoklady se potvrdily, protože s touto sestavou se budou v divizi horko těžko zachraňovat. Na druhou stranu jsme alespoň měli lehčí úlohu a vstup do sezony nám tak vyšel na výbornou.

Už jsi se sžil s kabinou? Jak Tě vlastně přijali Tvoji noví spoluhráči?
Kluci mě přijali suprově, parta v kabině je hodně dobrá a myslím, že jsem rychle zapadl. Na druhou stranu jsem se s dobrou polovinou kluků už znal, o to to bylo lehčí.

Platíš za hodně dynamického hráče, je Tě při každém zápase plné hřiště, což bylo dobře znát třeba už při přípravě s Velkým Meziříčím. Je to takový Tvůj rukopis?
Dá se říci, že ano. Jezdím pořád naplno, nic nevypouštím a je mi jedno, jaký je zrovna výsledek.

Během krátké doby jsi měl možnost ochutnat hned čtyři různé soutěže, protože v letní pauze jsi byl také v přípravě prvoligového kádru Jihlavy. Dají se ty úrovně porovnávat?
První mužská liga stojí samozřejmě nejvýše, to je úplně jiný svět. Hráči jsou tam fyzicky, ale i fotbalově ohromně na výši, navíc taktická vyzrálost, ale i důraz a nasazení tam oproti nižším soutěžím vládnou. Na pomyslné druhé místo bych zařadil juniorskou ligu, kde na tom hráči nejsou takticky tak dobře, ale po fyzické stránce i herně to je velice dobrá soutěž. Divize je svojí úrovní srovnatelná s první dorosteneckou ligou, byť jsou samozřejmě každá úplně jiná.

S jakými cíli jsi vstoupil do aktuální divizní sezony v dresu FC Žďár Ty osobně?
Věřím, že se budeme pohybovat na špici tabulky, do třetího, maximálně čtvrtého místa. V ideálním případě klidně zkusit i zabojovat o postup do MSFL.

Nyní nás čeká utkání na půdě Tišnova, za nějž nastupuje Petr "Mercedes" Švancara. Jak se na souboje s ním těšíš a s čím se chcete domů vrátit?
Na utkání se všichni těšíme, hrát proti Švancarovi bude samozřejmě pěkný zážitek, ale pro nás bude klíčový výsledek. Jedeme tak rozhodně zvítězit, chceme si domů odvézt všechny tři body.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL