Rosice si odvezly z Bouchalek tři body!

Druhé Rosice ukázaly v sobotu 25. května ve Žďáře svoji kvalitu a po zkušeném výkonu si připsaly do divizní tabulky tři body.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - SLOVAN ROSICE  1:2 (0:1)

Rozhodčí: Kouřílek  ŽK: 1:1 ČK: 0:0 Diváci: 135  Poločas: 0:1 Branky: 84. T. Trojánek - 23. Novák, 54. Malata
FC Žďas Žďár n. S.: Sáblík - Fiala(71. Švoma),T.Trojánek, Šindelka, Štursa, - Vitásek, Nedvěd,Vokoun(81. Růžička), Sodomka - L.Trojánek, Henzl

Začátek zápasu začal opatrně z obou stran. Jako první zahrozili domácí, kteří se nejprve zastřelovali střelou z dvaceti metrů a posléze další šance skončila na horní části břevna. První vážnější šanci si v 10. minutě vytvořili také hosté, ale domácí obrana zblokovala střelu na rohový kop. Domácí opět odpověděli v 17. minutě, ale střelu z malého vápna vyrazil reflexivně Zádrapa na roh. Ve 23. minutě podnikli hosté rychlou akci  a po centru z pravé strany se prosadil hlavou Pavel Novák - 0:1. Poté se hrálo do konce poločasu spíše ve středu pole a za zmínku stojí snad jen šance hostí, která však brankou neskončila.

Druhý poločas začali lépe domácí a v 51. minutě se v nadějné pozici objevil Lubor Trojánek, ale hlavou zakončil vedle branky. Jak se střílí branky ukázal v 54. minutě domácím druhý nejlepší kanonýr soutěže Petr Malata, který stál na konci akce, kdy utěšenou střelou k tyči nedal Sáblíkovi šanci - 0:2. V 76. minutě se hosté dostali k rozehrání přímého kopu z hranice velkého vápna, ale střela našla jen připraveného Sáblíka. V 81. minutě mohli snížit domácí, ale střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil Zádrapa na roh. Snížit se tak povedlo v 84. minutě až Tomáši Trojánkovi, který úspěšně zakončil akci křižnou střelou - 1:2. Zbytek zápasu si již hosté pohlídali a připsali si na Bouchalkách cenné vítězství.

V příštím kole zajíždíme v neděli 2. června do Staré Říše,  začátek zápasu je v 17.00 hodin.