FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

První přípravný zápas nás prověří vedoucí celek ČFL Chrudim!

Zvětšit

K prvnímu přípravnému zápasu přijede na Bouchalky vážný aspirant na postup do 2. ligy - MFK Chrudim. Zápas na umělé trávě má výkop v sobotu 27. ledna v 14.00 hodin.

Žďárští fotbalisté, kteří začali přípravu 9. ledna, se po třítýdenním tréninkovém drilu dočkají první odměny v podobě přípravného zápasu s velmi silnou Chrudimí. Tu vede trenér Pavel Jirousek, který svoji fotbalovou prvoligovou kariéru okusil v Chebu, Jablonci a Českých Budějovicích.  Jeho asistentem je také další bývalý prvoligový hráč Radim Holub. Chrudim je jako jeden z hlavních aspirantů na postup do druhé ligy (Zde má po podzimní části soutěže sedmibodový náskok před druhým Vltavínem), v přípravě o větší krok dále. Přípravu začali chrudimští fotbalisté již 3. ledna a v přípravě mají za sebou dokonce i dva přípravné duely. V obou nastoupili proti divizním soupeřům. Nejprve si poradili před dvěma týdny s Trutnovem, když jediný gól padl čtvrthodinu před koncem a tuto sobotu se mohli radovat z výhry nad Kolínem 3:1.

Svěřenci trenéra Nedvěda polykají tréninkové dávky od 9.ledna pětkrát týdně, jak venku na umělé trávě tak v tělocvičně. Spokojenost máme určitě s přístupem hráčů na tréninku, menší už s účastí, jelikož někteří hráči mají malou účast. Chápu, že 5x týdně je dost, ale přesto jsem čekal vyšší účast. Chtěl bych pochválit ty poctivé, kteří zatím absolvovali většinu tréninků. Kombinujeme hřiště s různými aktivitami (spinning, jumping, aerobic, alpining atd.), individuálně pak chodí hráči do posilovny“ hodnotí žďárský trenér prozatimní tréninkovou docházku a přístup hráčů. Co se týče prvního přípravného utkání, do hry všichni hráči z různých důvodů nezasáhnou. Určitě budou chybět Pohanka, Kunstmuller a Šindelka, kteří jsou zranění, Štursa je zase na pracovní cestě v zahraničí. Někteří další hráči budou chybět z různých důvodů. Pomůžeme si dorostenci, kteří s námi trénují,“ říká Petr Nedvěd a zároveň dodává, s jakým cílem jde se svým týmem do prvních přípravných utkání: Pokoušíme se o nový herní systém, takže cílem je nácvik a používání prvků ve hře, které se chceme naučit do mistrovských soutěží. Bohužel složení soupeřů nám moc nepomáhá, jelikož první přátelák hrajeme s Chrudimí, suverénem ČFL, kterou u nás čeká již třetí přátelák. Dalším soupeřem bude pro změnu lídr Divize C - TJ Sokol Živanice. Alespoň se uvidí, v čem máme slabiny.

S přípravnými zápasy začaly uplynulý víkend i některé další divizní celky:

Vysočina Jihlava U21 – SFK Vrchovina  1:2 (0:1)

Šumperk – Velké Losiny  0:1 (0:1)

H. Brod – Kutná Hora  2:1 (1:0)

Blansko – Ráječko  4:1 (2:0)

Zajímavý zápas na žďárské umělé trávě bude viděn také v neděli 28.1  od 14.00 hodin, kde se představí náš divizní okresní rival SFK Vrchovina  a Nová Ves.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎÁR n. S.

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL