První jarní výhra přišla ve Staré Říši!

Dokázali to! Fotbalisté FC Žďas se ve třetím jarním kole moravskoslezské divize D radovali ze zisku tří bodů, když vyloupili hřiště Staré Říše.

ST. ŘÍŠE – FC ŽĎAS ŽĎÁR 1:2

Na hřišti krajského rivala jsme začali dobře. Ve vlastním vápně zahrál rukou domácí Dvořák, ale Matěj Vopršal penaltu neproměnil! V 18. minutě už se ale střelec FC Žďas prosadil, když se k němu dostal odražený míč a šikovný útočník otevřel skóre - 0:1. Hráči Žďáru byli živější, vyhrávali osobní souboje, další šanci měl Nedvěd, ale ztroskotal na Jíchovi. Z protiútoku se dostala Říše k jedinému vážnějšímu ohrožení soupeřovy branky, ale volej Severy šel vedle. Krátce po půlhodině hry už jsme vedli o dvě branky. Ve 33. minutě byl stoper Tomáš Trojánek na správném místě a zblízka překonal bezmocného Jíchu. Mladičký obránce si tak připsal první trefu ve žďárském dresu.

Naše převaha pokračovala i po změně stran a pouze výborný výkon domácího gólman držel Starou Říši nad vodou. Bohužel jsme si závěr zápasu nepohlídali a dovolili jsme domácím utkání zdramatizovat. Severa se v 82. minutě trefil z přímého kopu, a najednou bylo vše jinak. Stará Říše se snažila a tlačila před naši branku, kde jsme si ale výhru pohlídali. V kontextu proher některých našich konkurentů v boji o záchranu tak ze Staré Říše vezeme nesmírně cenné tři body.

Góly: 82. Severa – 18. Vopršal, 33. Trojánek. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 1:2. Diváci: 185. Poločas 0:2.
St. Říše: M. Jícha – Horáček (65. Rygl), Príborský, Dvořák, Ujčík – Bajer, Hekerle, Dvořáček, Severa – Plichta (51. Kelbler), Chlumský (80. Vácha).
FC Žďas Žďár: F. Jícha – Bureš, T. Trojánek, Wasserbaur, Štursa – Jurnečka (80. Russ), L. Trojánek (89. Frieb), Musil (70. Sodomka), Mašek – Vopršal, Nedvěd.

ZDAR, a.s.ZvětšitUMBRO CZECH REPUBLICGremis, s.r.o.Králi.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.Zvětšit