První jarní vítězství přišlo na závěr přípravy!

Žďárské divizní fotbalisty čekal v sobotu 9. března poslední přípravný zápas na domácí umělé trávě. Generálka nám výsledkově vyšla a po jednobrankové výhře nad Boskovicemi se můžeme těšit na první jarní mistrovský zápas, který sehrajeme ve Velké Bíteši.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - FC BOSKOVICE  3:2  (2:0)

Rozhodčí: Šoukal  Diváků: 30

Branky: 15. a 25. L. Trojánek, 70. Kovář

Sestava: Sáblík – Fiala, Šindelka, Trojánek T. – Sodomka, Trojánek L., Vitásek, Kuntsmuller, Švoma – Kovář, Vokoun.

Střídali: Štursa, Henzl, Frieb.

Utkání proti vedoucímu celku Jihomoravského krajského přeboru začalo naší převahou a již v 7. minutě šel sám na brankáře Kuntsmuller, ale přehodil jak vyběhnutého brankáře, tak i bránu. To v 15. minutě se ke střele ve velkém čtverci dostal Lubor Trojánek a zkušeně zakončil – 1:0. Ve 20. minutě se k míči dostal ve vápně po rychlé akci Kovář, ale jeho přízemní střela skončila jen na tyči. Ve 25. minutě se již po nahrávce Kuntsmullera na Lubora Trojánka mohli radovat domácí podruhé – 2:0. Další naše šance  se již neujmuly a když nepřekvapil těsně před přestávkou brankáře hostí ani lob Sodomky šlo se na přestávku za našeho dvougólového vedení.

Začátek druhé půle začal opět lépe pro nás, ale tři stoprocentní šance jsme zahodili. To hosté v 60. minutě po centru ze strany dostali míč před branku a za záda Sáblíka – 2:1.  V 67. minutě pak po faulu ve vápně dokonce hosté z pokutového kopu vyrovnali – 2:2 https://youtu.be/Mi47vru-5pc. Naštěstí v 70. minutě po pěkné nahrávce Henzla nás opět dostal do vedení Kovář – 3:2. Poté jsme mohli jen litovat dalších zahozených šancí, kdy dvakrát neuspěl Frieb a jednou Lubor Trojánek. Soupeř již v závěru naši svatyni neohrozil a tak nám generálka nakonec vyšla a poprvé na jaře jsme se tak mohli radovat z vítězství.

Do jarní divizní sezóny vstoupíme příští neděli 17. března na půdě okresního rivala z Velké Bíteše, zápas začíná v 15.00 hodin.

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšit