Proti Ždírci jsme vybojovali další domácí vítězství!

V neděli 6. května jsme sehráli na domácím hřišti divizní derby proti Ždírci nad Doubravou. Po bojovném výkonu jsme si připsali v domácím prostředí jedenácté vítězství a zůstáváme tak před vlastními fanoušky stoprocentní!

FC ŽĎAS ŽĎÁR N. S. – TATRAN ŽDÍREC N.D.  2:0 (1:0)

Utkání začalo vzájemným oťukáváním a deset minut se nic výrazného nedělo. Změnu skóre tak přinesla první naše vážnější šance. V 11. minutě ztratili hosté po rohovém kopu míč a po rychlém protiútoku vybídl Vopršal nahrávkou ke skórování  Kunstmüllera, který nabídnutou šanci chladnokrevně proměnil - 1:0. V 19. minutě se osmělili také hosté, ale pokus Mrázka skončil nad bránou. Ve 24. minutě se pěkně uvolnil Trojánek, ale brankář hostí Bílek odvrátil jeho střelu na rohový kop. Závěr poločasu patřil hostům, když se nejprve v 37. minutě řítil Najman sám na Konráda, ale Vitásek v poslední chvíli skluzem zabránil hostům ve skórování. Ve 40. minutě pak Michalec mířil po centru hlavou mimo tři tyče.

Druhý poločas začal Ždírec pětiminutovým náporem, který ale k ohrožení branky domácích vedl jen po hlavičce Michalce. V 51. minutě se ocitl sám na úrovni penalty Henzl, ale jeho střela mířila z dobré pozice mimo tři tyče. V 55. minutě přišel druhý gólový moment zápasu. To si Trojánek pohrál s hostující obranou a poslal míč neomylně k tyči - 2:0. Další pěknou střelu vypustil v 58. minutě z pětadvaceti metrů Fiala, ale Bílek jeho střelu stačil vyrazit. To bylo také vše co mohl dnešní zápas nabídnout. Posledních dvacet minut se neslo v nervózním duchu, kdy byly uděleny dvě červené karty a několik karet žlutých. Poslední moment k zaznamenání nabídla 81. minuta, kdy Trojánek našel hlavu Nedvěda, kterého střela šla však jen těsně mimo. Po závěrečném hvizdu rozhodčího jsme se tak mohli radovat z dalšího domácího vítězství.

Sestřih zápasu zde:

Góly FC Žďas: 11. Kunstmüller, 55. Trojánek Rozhodčí: Mayer ŽK: 4:5 ČK: 80. Sodomka - 76. Kolouch  Diváci: 270  Poločas: 1:0.
FC Žďas Žďár n. S.: Konrád - Peňáz T., Komínek, Fiala, Vitásek -  Bureš(29.Henzl, 69. Janů), Sodomka, Trojánek(87. Musil), Nedvěd, Kunstmuller - Vopršal.

Hodnocení trenéra Petra Nedvěda:

Za vítězství jsme velmi rádi. První půlku jsme odehráli poměrně slušně a když jsme přidali začátkem druhé půle další gól, tak jsme si to již pohlídali. Utkání bylo velmi bojovné a tvrdé, přesto si myslím, že obě červené karty byly uděleny velmi přísně.

Fotky z utkání ve fotogalerii!

Příští mistrovský zápas zajíždíme do Havlíčkova Brodu, utkání začíná ve čtvrtek 10. května v 17.30 hodin.