FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Proti nováčkovi bychom měli potvrdit roli favorita

Hráči FC Žďár při utkání se Šumperkem.

Podruhé za sebou se divizní fotbalisté FC Žďár představí před vlastními fanoušky a opět v sobotu. Na Bouchalky dorazí velká neznámá, nováček soutěže ze Strání.

Podzimní část letošního ročníku moravskoslezské divize D se o nadcházejícím víkendu přehoupne do své druhé poloviny. S první čtvrtinou sezony může v táboře žďárských fotbalistů panovat střízlivá spokojenost. Předsezonní posílení kádru se zatím vyplácí a získaných 14 bodů, třetí místo v tabulce, ale také pevná defenziva, jsou slibným příslibem také do dalších bojů. Netřeba však podléhat předčasnému uspokojení, sezona ještě bude velice dlouhá, navíc jistě není naším cílem "pouze" upachtěný střed tabulky.

Pouze pár kilometrů od hranic se Slovenskem se nachází městečko Strání (necelé 4.000 obyvatel). Tamní fotbalový oddíl má bezmála devadesátiletou tradici a právě rok před oslavou kulatého jubilea si zajistil historický úspěch. Ze 2. místa krajského přeboru Zlínska totiž FC Strání v červnu postoupilo do čtvrté nejvyšší soutěže. V dosavadním průběhu divizní sezony střídá lepší okamžiky s horšími. Aktuálních sedm bodů, které stačí na 12. místo tabulky, však celek ze Zlínska získal výhradně v domácím prostředí, kde zdolal Velkou Bíteš a překvapivě také Vrchovinu. Venku však Strání zatím vyšlo naprázdno, když ovšem v Třebíči i v Polné prohrálo nejtěsnějším možným poměrem.

Sobotní utkání 8. divizního kola má na Bouchalkách úvodní hvizd v 15.30 a rozhodovat jej bude trojice rozhodčích Nejezchleb - Mayer, Vondryska. Delegátem FAČR je pan Prokeš.

                              ! ! !  FC ŽĎÁR DO TOHO  ! ! !


Další program 8. kola MSD-D (15.30):

Tišnov - Tasovice (17.00)
SO Bzenec - Rosice
SO Břeclav - Ždírec n. D.
NE Polná - Havl. Brod
NE Třebíč - St. Říše
NE Šumperk - V. Bíteš
NE Vrchovina - Blansko

Víkendový program týmů FC Žďár n. S.:

Muži A: FC ŽĎÁR - FC Strání (sobota, 15.30)
Muži B: SFK Dukovany - FC ŽĎÁR (neděle, 15.30)
Dorost: FK Blansko - FC ŽĎÁR (sobota, 10.15 starší a 12.30 mladší)
Žáci A: FC ŽĎÁR - HFK Třebíč (sobota, 9.00 mladší a 10.30 starší)
Žáci B: Okříšky/Stařeč - FC ŽĎÁR (neděle, 9.00 starší a 10.45 mladší)

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎÁR n. S.

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL