Prohra se Slováckem, ale se ctí! - U12 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Prohra se Slováckem, ale se ctí!

V neděli 26. srpna jsme ve druhém ligovém zápase nastoupili proti Slovácku.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - 1.FC SLOVÁCKO 4:20 (2:6, 2:5, 0:9)

Ve druhém kole žákovské ligy U12 jsme na domácí půdě přivítali FC Slovácko. Za ideálních klimatických podmínek a za podpory domácích fanoušků jsme svedli souboj s velmi silným týmem. Již v 1. minutě nás soupeř zaskočil rychlou útočnou akcí zakončenou brankou. Svoji převahu dále zúročil čtyřmi brankami v první čtvrthodině utkání. Potom se i našim hráčům podařilo rozvlnit síť soupeře po pěkných akcích ve 20. a 25 minutě, kdy zakončovali Sklenář a Chmelík. Do konce první třetiny se Slovácku podařilo ještě  navýšit skóre o další 2 branky a stav utkání byl po prvních 30 minutách 2:6. Začátek druhé třetiny nám vyšel podle našich představ. Ve 34. minutě skóroval  Sklenář a dalších 15. minut jsme se soupeřem vyrovnali hru a vytvořili si i další gólové šance, které se nám však bohužel nepodařilo proměnit. Soupeř poté převzal aktivitu a skóroval 5 krát za sebou. V posledních minutách druhé třetiny snížil rozdíl branek Chmelík na konečný stav 4:11. Poslední třetina se nám vůbec nevydařila, soupeř nás přehrával a nelítostně trestal naše chyby, a to zejména nevydařené rozehrávky, prohry v osobních soubojích, malá rychlost našich hráčů a ponechání volného prostoru soupeři ke střelbě. Utkání skončilo naší prohrou 4:20. I přes tento výrazný rozdíl branek  musíme kluky pochválit za to, že dokázali hráče tak silného týmu v určitých chvílích přehrávat, zatlačit na jejich polovinu a skórovat. Věříme, že do budoucna bude tato naše aktivita trvalejšího rázu a na naší straně bude ubývat zbytečných chyb.

Góly FC Žďas: Sklenář 2, Chmelík 2.

Sestava: Pavlík - Hakl, Síč, Vambera, Brychnáč, Polanský, Sklenář, Janík, Staněk, Zdražil, Tomandl, Hanus, Chmelík, Brúha.

Hodnocení trenéra:

Dnes jsme byli dvě třetiny doufám si říct v poli lepším soupeřem, bohužel jsme nedali asi osm tutovek. Soupeř si v tomto počínal zkušeněji a naše chyby trestal. Druhou třetinu jsme vedli do dvacáté minuty 1:0. Od tohoto okamžiku jsme ale dokonce třetiny pětkrát během čtyř minut inkasovali a soupeř postupem času trestal dokonce zápasu každou naši chybu vstřelením branky. V poslední třetině nám k tomu viditelně ubývali síly. Slovácko navíc sázelo na dva fyzicky vyspělé hráče, kteří mohli hrát klidně o dvě kategorie výše a vstřelili nám skoro všechny branky. Kluky můžeme za dnešní výkon jenom pochválit.

Další mistrovský zápas sehrajeme v domácím prostředí ve středu 29.srpna od 16.30 hodin proti Spartě Brno.