Poslední příprava skončila prohrou!

V generálce před prvním divizním zápasem, kdy přijede příští neděli na Bouchalky Stará Říše se naše Áčko mužů utkalo s účastníkem ČFL - Ústím nad Orlicí.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - JISKRA ÚSTÍ NAD ORLICÍ 0:1(0:1)

​​​​​​Rozhodčí: Rosický  ŽK: 0:0 ČK: 0:0 Diváci: 60  Poločas: 0:1 Branka: 10. Mayer
FC Žďas Žďár n. S.: Jícha - Henzl,Machatka(46. T. Peňáz), Šindelka, Lukáš - Růžička,Vitásek(70. Švoma), Janů, Sodomka - Kovář, L.Trojánek,

Utkání začalo opatrně z obou stran a první příležitost hostí v 10. minutě skončila brankou. Denis Mayer dostal ve vápně od domácích příliš mnoho prostoru a přízemní střelou k tyči překonal Jíchu - 0:1. Zbytek první půle se odehrával většinou mezi vápny a byl to dvakrát domácí Lubor Trojánek, který nebezpečně ohrozil branku ústeckého celku. Nejprve ve 25. minutě prověřil z dvaceti metrů střelou na střed branky hostujícího brankáře, aby o deset minut později jeho tečovaná střela z dobré pozice skončila rohovým kopem. Poločas tak skončil lépe pro hosty, kteří tak využili jedinou vážnější šanci ke svému jednobrankovému vedení.

Druhý poločas začal z obou stran znovu opatrně, hosté hrozili zejména z rohových kopů. V 60. minutě pak přišla pro domácí první velká a stoprocentní šance. Janů z pravé strany odcentroval na vzdálenější tyč, kde nabíhající Kovář hlavou netrefil zcela odkrytou branku. Hosté od 70. minuty po pětinásobném prostřídání již tahali v závěru  utkání za kratší konec, ale domácí svůj tlak gólově nevyjádřili. Nejprve v 82. minutě Kovář sám před gólmanem hostí jen těsně minul pravou tyč, aby v 85. minutě Švoma v obdobné pozici jen vyprášil rukavice hostujícího brankáře. Zápas se tak nakonec skončil po zajímavém průběhu hry naší těsnou prohrou.

Žďárské fotbalisty nyní čeká první mistrovské domácí utkání, když v neděli 11. srpna přivítáme na Bouchalkách - Starou Říši. Utkání začíná v 17.00 hodin.