Poslední Bystrc si odvezla dvougólovou prohru!

Ve vloženém 30. kole nás čekal ve středu 8. května poslední celek divizní tabulky Bystrc. V zápase jsme byli jasně lepším celkem a zaslouženě jsme si připsali na své konto tři důležité body.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - FK DOSTA BYSTRC 2:0 (1:0)

Rozhodčí: Slováček  ŽK: 2:3 ČK: 0:0 Diváci: 90  Poločas: 1:0 Branky: 19. Henzl , 79. Nedvěd
FC Žďas Žďár n. S.: Sáblík - Fiala,T.Trojánek, Štursa, Komínek - Vitásek, Nedvěd (82. T. Peňáz) ,Švoma(67. Kovář), Vokoun(46.Sodomka) - L.Trojánek, Henzl

Utkání začalo pro domácí očekávaným tlakem a po faulu na hranici vápna se kopal v 5. minutě přímý kop. Ten sice poslal Nedvěd krásně přes zeď, ale jeho střelu zastavilo břevno Herinkovy branky. Další minuty se odehrávaly na polovině hostí a v 19. minutě se aktivita domácích dočkala odměny v podobě vedoucí branky. Dalekonosnou střelu z pětadvaceti metrů sice Herinek s námahou vyrazil, ale jen na kopačku Henzla, který z bezprostřední blízkosti poslal míč do sítě - 1:0. V dalším průběhu první půle domácí hrozili ze standardek a rohových kopů, které ale k brance nevedly. Hosté se k domácí brance dostávali jen sporadicky, a tak se šlo na poločasovou přestávku za jednobrankového vedení domácího celku.

Druhou půli začali domácí opět náporem. Ve 47. minutě jim ale ve skórování po rohovém kopu zabránil praporek pomezního rozhodčího. V 53. minutě se dostal ke střele Lubor Trojánek, ale Herinek byl na místě. V 70. minutě přestál hostující brankář dvě ošemetné situace domácích a skóre tak zůstávalo stále nezměněno. Bylo tomu tak i v 74. minutě, kdy opět domácím v navýšení náskoku zabránil ofsajd. Spravedlivého vyústění snahy domácích nastalo v 79. minutě, kdy se po rohovém kopu pověsil do vzduchu Nedvěd a poslal míč do sítě brňanů podruhé - 2:0. V 81. minutě zahrávali roh také hosté, ale hlavička z malého vápna skončila bezpečně v náručí Sáblíka. Zbylé minuty již domácí kontrolovali a připsali si do tabulky zasloužené vítězství.

Žďárské fotbalisty nyní čeká další domácí utkání, když v neděli 12. května přivítáme na Bouchalkách - A.F.C. Humpolec. Utkání začíná v 10.15 hodin.