Polná odjela z Bouchalek s osmičkou! - Mladší žáci - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Polná odjela z Bouchalek s osmičkou!

Ve třetím kole krajského přeboru Vysočiny se mladší žáci FC Žďár utkali v domácím prostředí s celkem Slavoje Polná.

FC ŽĎÁR N. S. – SLAVOJ POLNÁ 8:2 (2:1)

V deštivém dopoledni se hrálo na výborně připraveném trávníku. Již od začátku utkání jsme svého soupeře uzamkli před jeho brankou, ale mnoho akcí jsme nedotáhli do úspěšného konce. Až ve 13. minutě po obléhání branky hostí skóroval na zadní tyči Stoček. O pět minut později se pískala po faulu na Šikulu penalta, kterou sice Pelikán nedal, ale následnou dorážkou napravil tentýž hráč své zaváhání. Dvougólové vedení jsme mohli poté několikrát navýšit, ale klid v koncovce nám nedovolil odskočit soupeři na větší brankový rozdíl. Soupeř nás navíc po naší špatné rozehře těsně před přestávkou potrestal a do šaten se tak šlo s hubeným náskokem 2:1.

Po změně stran za sílícího deště jsme na soupeře vlétli jako vítr a během deseti minut přidali do jeho sítě tři branky. Poté opět u nás přišlo mírné uspokojení, ale zápas jsme již kontrolovali. Dobrou střeleckou pohotovost ukázal v těchto chvílích Dominik Holec, který vstřelil během druhé půle čtyři branky. Zápas jsme tak dovedli do zaslouženého a vítězného konce

Hodnocení trenéra: Polná k nám přijela bránit a my jsme se přes její zhuštěnou obranu dlouho nemohli prosadit. Ve druhé půli jsme již kralovali a potvrdili to i v zakončení. Dnes musím opět všechny kluky pochválit, jak se dokázali vyrovnat s nepříznivým počasím a výborným výkonem ve druhém poločase.

Branky: Holec 4, Pelikán 2, Stoček, Šikula.
Sestava: Vokoun – Vavřínek, Čejka, Vaněk, Stoček, Pelikán, Hlaváč, Šikula, Polívka, Seknička, Holec.