Po převaze přišla těsná prohra! - U12 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Po převaze přišla těsná prohra!

V neděli 17.března žákovská U12 na domácím UMT hostila v posledním přípravném zápase soupeře TJ Svitavy, hrající žákovskou ligu v Čechách.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - TJ SVITAVY 6:7 (2:0,1:4,3:3)

Sestava: Pavlík - Sklenář, Chmelík, Hanus, Síč, Zdražil, Havránek, Tichý, Boháček, Vambera, Polanský, Brychnáč, Mráček, Janík.

Góly: 20. 36 a 80. Mráček, 11. Chmelík, 62. Zdražil, 87. Hanus.

Za slunečného počasí a v pravé poledne nastoupili naši kluci v téměř plné sestavě proti klukům ze Svitav, kteří ve své ligové soutěži po podzimu obsadili 6.místo.
První třetina zápasu  patřila našim borcům, kteří ji aktivnější hrou vyhráli 2:0. Druhou třetinu byl naopak lepší soupeř 1:4. Třetí  třetina byla vyrovnaná 3:3. Celkově tedy utkání skončilo 7:6 ve prospěch soupeře. V utkání bylo vidět nespočet pěkných fotbalových situací, ale také i dost chyb v herní činnosti. Kluci odvedli dobrou práci a pokud by přidali na bojovnosti a nedělali zbytečné chyby ve hře, byli by jistě tím vítěznějším týmem.

Hodnocení trenéra:

V zápase jsme drželi soupeře většinou na jeho polovině a byli jednoznačně lepším a kombinačně hrajícím celkem. Hosté se uchýlili ve většině případů k nakopávaní míčů. My jsme se drželi naší hry, hráli konstruktivně a několik akcí bylo hodně vyvedených. Bohužel v koncovce se nám znovu nedařilo. To soupeř z minima střel vytěžil maximum.

Příští zápas již bude mistrovský a ten sehrajeme na domácí umělce v neděli 24. března od 15.00 hodin, kde nám budou soupeřem v žákovské lize fotbalisté 1.SK Prostějov.