FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Ostrý jarní start obstará derby v Bystřici!

Jarní premiéru si fotbalisté FC Žďas odbydou na půdě okresního rivala z Bystřice nad Pernštejnem. Půjde o záchranářský duel, v němž se hraje o šest bodů!

Souboj tabulkových sousedů bude v sobotu k vidění na stadionu Bystřice. Fotbalistům Žďáru nad Sázavou patří po první polovině letošního ročníku 11. místo se ziskem 15 bodů, náš premiérový jarní soupeř má o dva body méně. Náš tým prožil poměrně hektických čtrnáct dnů, během nichž odešel dosavadní trenér Vladimír Hekerle, jehož na trenérském můstku nahradil Jozef Vanko. Jeho jediným cílem je záchrana moravskoslezské divize pro klub z města pod Santiniho Zelenou horou. "Potřebujeme bodovat hned v důležitém utkání na půdě Bystřice. Divize je hodně vyrovnaná, nikdo nás nepodcení. Soutěž musíme v každém případě zachránit," říká staronový kouč FC Žďas Žďár.

Kádr se přes zimu příliš nezměnil. Skončili zkušení obránci Michal Veselý a Marek Vomela, v kolonce příchodů jsou útočník Václav Pohanka a obránce Tomáš Trojánek. V podzimním srpnovém měření sil jsme tahali za delší konec my. Bystřice šla do vedení hned v 1. minutě hry, ale po vyloučení hostujícího stopera Šponara už patřil zápas nám, zvítězili jsme 3:2.

V kádru našeho soupeře došlo přes zimní pauzu k minimálním změnám. Podle kuloárních zvěstí měl ale Bystřici opustit stoper, popřípadě útočník Jaromír Chocholáč, což by byla pro svěřence kouče Martina Maši velká ztráta. Ten si do útoku přivedl posilu v podobě Jana Žily z Přibyslavi. Příprava Bystřici výsledkově příliš nevyšla, ale v posledním přípravném duelu proti třetiligovému Velkému Meziříčí naznačila své herní možnosti.

Sobotní derby má na bystřických Lužánkách úvodní výkop v 15.00 a řídit jej bude trojlístek rozhodčích Nováček - Petr, Nejedlý. Delegátem FAČR je pan Rabušic.

                      ! ! !   FC ŽĎAS DO TOHO   ! ! !


Další program 17. kola Fortuna MSD-D:

SO Rosice - Holešov, 15.00
SO Břeclav - Vrchovina, 15.00
SO Hodonín - Uh. Brod, 15.00
NE Slavičín - Brumov, 10.15
NE Pelhřimov - Tasovice, 10.30
NE Polná - V. Bíteš, 15.00
NE St. Říše - Bzenec, 15.00

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎÁR n. S.

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL