Oslabená rezerva potrápila favorita!

Své druhé přípravné utkání před zahájením jarní sezóny odehrálo v neděli 11. března na domácí umělé trávě i žďárské B mužstvo, které nastoupilo proti Nové Vsi.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. B – TJ NOVÁ VES  2:5 (2:3)

V neděli 11. března sehrála své druhé přípravné utkání také žďárská rezerva. Do utkání vstoupili domácí se značně slepeným kádrem, doslova zdecimovaným nemocemi, chybělo hned 7 hráčů. Nutno podotknout, že na Bouchalky přijel velmi kvalitní soupeř, který se pohybuje v první polovině tabulky krajského přeboru. Přesto béčko začalo nebojácně a drželo se soupeřem krok celý poločas. Soupeř se ujal vedení ve 24.minutě, kdy po zákroku Malického kopal penaltu. Ve 33.minutě bylo vyrovnáno, kdy po přímém kopu šel do souboje s hostujícím brankářem Peňáz, golmanovi míč vypadl a Machatka dorazil do prázdné branky. Vyrovnaný stav nevydržel dlouho, hosté dvěma slepenými goly ve 36. a 37.minutě po střelách šli do vedení 3:1. Ve 43. minutě založil protiútok skvělým nákopem Machatka a po výborné přihrávce Musila nedal golmanovi šanci Filippi. Stínem prvního poločasu bylo zranění kolene Malického, po nešetrném zákroku hostujícího hráče.

Na začátku druhé půle jsme měli obrovskou šanci vyrovnat, kdy další zaváhání hostujícího brankáře mohl potrestat střelou do prázdné branky Janů, ale nastřelil pouze hráče před sebou. V 72. minutě musel pro zranění odstoupit Bulíček a museli jsme tak dohrávat o deseti. Toho soupeř dokázal využít a přidal další dva góly v 80. a 87.minutě.

Branky: 33.Machatka, 43.Filippi

Sestava: Hajný – Sláma, Peňáz Z, Machatka, Bulíček – Janů, Musil, Jun, Frieb, Malicki(32. Baránek) – Filippi

Hodnocení trenéra:

Dnes jsme odehráli velice dobré utkání i vzhledem k sestavě v jaké jsme nastoupili. Ještě v pátek jsme uvažovali, že utkání zrušíme. Přesto měla naše hra, především v první půli, určitou kvalitu a věřím, že se i nadále budeme zlepšovat. Hráčům bych chtěl poděkovat především za bojovnost, posledních dvacet minut jsme dohrávali v deseti. Za týden nás čeká poslední přípravné utkání s Ledčí.

Příští přípravný zápas našeho Béčka  na domácí umělé trávě budou moci všichni fotbalový příznivci navštívit v sobotu 17. března, kdy bude od 14.00 hodin soupeřem FC Žďas Žďár B, zmiňovaný celek krajského přeboru Vysočina  –  FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou.