FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Ondrášovka Cup klepe U11 pomalu na dveře!

Zvětšit

V právě dohrávané fotbalové sezóně 2019/2020 jsme jeden z mála neprofesionálních oddílů, kteří mají před sebou ještě vrchol sezóny v podobě finálového turnaje. Ve dnech 28.6.-29.6.2020 se zúčastníme finálového turnaje v Benešově u Prahy pro kategorii U11 - ročník hráčů 2009 a mladší.

Finálový turnaj lze nazvat neoficiálním mistrovstvím České republiky dané kategorie, kdy se na jednom místě sejdou ty nejlepší oddíly a hráči dané sezóny viz. odkaz http://www.ondrasovkacup.cz/turnaje/detail/2019/2020/U11/Hlavn%C3%AD%20turnaj
V neděli 28.6. odehrajeme celkově pět zápasů kde se postupně utkáme s týmy FC Dukla Praha, FC Zbrojovka Brno, FK Pardubice, FK Motorlet Praha a FK Medlov, druhý den bude záležet na umístění z prvního dne a budeme nasazeni do jedné ze skupin Zlaté, Stříbrné či Bronzové po osmi týmech a sehrajeme dalších šest zápasů, kdy se nám započítává vzájemný zápas s týmem, se kterým postoupíme z nedělní skupiny.
Postup na závěrečný turnaj Ondrášovku Cup je vyvrcholení mnohaleté práce kluků, trenérů a zároveň i zakončení jejich působení v přípravkových kategoriích před posunem do žákovské ligy, kterou náš oddíl hraje.
 
Letošní postup na finálový turnaj nebyl vůbec lehký a kluci museli absolvovat  tři velmi náročná kola kvalifikace, kdy mnohdy rozhodoval jen jeden gól viz. níže přehled jednotlivých kvalifikačních turnajů.
 
I. předkolo Ondrášovka Cupu kategorie U 11, skupina G, dne 17.září 2019 ve Ždírci nad Doubravou od 13 hodin. Hrálo se o 2 postupová místa do II. předkola.
 
Komentář k turnaji:
Nakonec jsme na turnaji skončili druzí a postoupili do druhého kola předkola.
Kluci podali výborný týmový výkon a v závěrečném zápase si to rozdali s týmem Svitav o první místo, kdy už věděli, že mají postup v kapse, protože z daného turnaje postupovaly první dvě družstva. Turnaj zakončili s bilancí tří výher a jedné prohry na druhém místě.
 
Výsledky:
FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - Slavoj Polná 8:0
Branky ZR: Toman - 3x, Prokůpek, Sedlák - 2x, Navrátil - 1x
FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - TJ Sokol Bedřichov 4:1
Branky ZR: Sedlák - 2x, Odvárka, Toman - 1x
FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - FO Lanškroun 3:0
Branky ZR: Sedlák - 2x, Staněk - 1x
FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - TJ Svitavy 1:4
Branka ZR: Toman - 1x
 
Reprezentovali:

Kotík Daniel, Krajíc Jan, Lukeš Dominik, Navrátil Metoděj, Odvárka Štěpán, Prokůpek David, Sedlák Šimon, Skryja Radim, Staněk Adam, Toman František, Irovský Jan

 

II. předkolo Ondrášovka Cupu kategorie U11, skupina H, dne 1.října 2019 v Havlíčkově Brodě od 13 hodin. Hrálo se o 2 postupová místa do kvalifikačního turnaje + nejlepších devět týmů z třetího místa.

http://www.ondrasovkacup.cz/turnaje/detail/2019/2020/U11/P%C5%99edkolo

Komentář k turnaji:

Na turnaji jsme skončili celkově třetí při bilanci čtyř výher a jedné prohry, bohužel jsme "dojeli" na brankový podíl, naštěstí jsme byli nejlepší tým z třetího místa a postoupili jsme do kvalifikace o finálový turnaj Ondrášovka Cup.

Kluci turnaj odehráli s maximálním nasazením, předvedli mimo prvního utkání místy až heroický výkon a zasloužili si postoupit do kvalifikačního turnaje. Toto kvalifikační předkolo mělo vysokou úroveň, o čemž svědčí naše až třetí místo, byť s jen jednou porážkou.

Výsledky:

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - TJ Svitavy 0:5
FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - FC Slovan Havlíčkův Brod 4:2
Branky ZR: Sedlák - 2x, Prokůpek, Toman - 1x
FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - Spartak Kutná Hora 6:1
Branky ZR: Prokůpek - 3x, Sedlák - 2x, Skryja - 1x
FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - FK Čáslav 5:1
Branky ZR: Sedlák - 3x, Prokůpek, Toman - 1x
FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - SK Sparta Kolín 5:0
Branky ZR: Prokůpek, Toman - 2x, Odvárka - 1x

Reprezentovali:

Krajíc Jan, Lukeš Dominik, Navrátil Metoděj, Odvárka Štěpán, Prokůpek David, Sedlák Šimon, Skryja Radim, Staněk Adam, Toman František, Irovský Jan

 

Kvalifikační turnaj Ondrášovka Cupu kategorie U11, skupina C, dne 16.října 2019 v Líšni od 10 hodin. Hrálo se o 2 postupová místa do kvalifikačního turnaje + nejlepších sedm týmů z třetího místa.

http://www.ondrasovkacup.cz/turnaje/detail/2019/2020/U11/Kvalifikace

Komentář k turnaji:

Už postup na závěrečný kvalifikační turnaj byl pro kluky obrovský úspěch a jako poděkování od klubu byl klukům vypraven velký autobus Iveco s naším oblíbeným řidičem panem Koníčkem, který nám nosí štěstí. Díky podpoře od klubu s námi mohla vyrazit i početná skupina fanoušků - "ždárských rowdies", kteří se neztratili.

Na turnaj, jsme odjížděli s pokorou a hlavní snahou bylo neskončit poslední. Kluci k turnaji přistoupili zodpovědně a se zaslouženým sebevědomím, kdy již několik dní dopředu tvrdili, že si jedou pro postup! Kluci od začátku hráli naplno, ale bez výstřelků a než si nás všimly ostatní týmy měli jsme skoro zajištěný postup! 

Turnaj jsem zakončili na celkovém druhém místě s bilancí pěti výher a dvou proher a jasným postupem na finálový turnaj do Benešova!!!

Za turnaj v Líšni patří obrovské poděkování klukům za výkon, přístup, reprezentaci klubu  a jejich rodičům a fanouškům, kteří vytvořili opravdu pekelné prostředí, které některé soupeře až zaskočilo!

Účast v Benešově na finálovém turnaji je naše a moc se těšíme!!

Výsledky:

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - FC Zlín 5:3
Branky ZR: Toman - 4x, Prokůpek - 1x
FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - FC Sparta Brno 3:2
Branky ZR: Prokůpek - 2x, Toman - 1x
FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - FKM Vysočina Jihlava 4:3
Branky ZR: Sedlák - 2x, Odvárka, Toman - 1x
FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - 1.SC Znojmo 5:2
Branky ZR: Prokůpek, Sedlák - 2x, Staněk - 1x
FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - FC Zbrojovka Brno 1:3
Branka ZR: Prokůpek - 1x
FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - FC Slovan Havlíčkův Brod 3:5
Branky ZR: Sedlák - 3x
FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - SK Líšeň 2:1
Branky ZR: Odvárka, Prokůpek - 1x

Nominace:

Kotík Daniel, Krajíc Jan, Lukeš Dominik, Navrátil Metoděj, Odvárka Štěpán, Prokůpek David, Sedlák Šimon, Skryja Radim, Staněk Adam, Toman František, Had Radim, Irovský Jan

Finálový turnaj Ondrášovka Cupu kategorie U11, ve dnech 28.-29.června 2020 v Benešově u Prahy od 9 hodin. 

http://www.ondrasovkacup.cz/turnaje/detail/2019/2020/U11/Hlavn%C3%AD%20turnaj

Komentář k turnaji:

V neděli 28.6.2020 nás čeká těžká základní skupina, ale jedeme si vše hlavně užít a poprat se s kluky o co nejlepší výsledek na turnaji!

Uvidíme jak na tom budou ostatní týmy v době "pokovidové"!

 
ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšit

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 POLNÁ

 Sobota  | 6.6.2020

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad Sázavou

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL